| Mosotti a întrebat:

Ma tot intreb de ce femeile zic "aaa si-a batut joc de mine, a vrut doar sa se culce cu mine si atat". Pai oameni buni, a spanzurat-o? A batut-o? A violat-o? Ca asta inseamna bataie de joc, bataie de joc nu e ca i-a oferit placere, ca si ea s-a simtit in egala masura bine ca si el. Nu pricep asta. Si daca iese sau nu ceva serios, faptul ca ne-am simtit bine, a fost frumos si cat a fost, nu vad nimic rau in asta. Daca ea se sacrifica si doar el se simtea bine promitand nu stiu ce, da, atunci era corect, dar altfel nu. Ne culcam si atat, ce are? Avem orgasme amandoi, e ok oricum ai da-o.

Si in general daca nu gasesti pe cineva cu care sa faci o rel. serioasa, strica distractie si placere? Eu zic ca mai bine sa fie decat sa refuzam doar ca nu e ceva serios, daca e sa fie, e si mai bine, daca nu, ramanem cu placerea. Deci oricum ramanem cu ceva bun. Adica suna "si-a batut joc de mine, a vrut doar sa-mi ofere placere si atat". E cam contradictie in propozitie. Stiu n fete care se masturbeaza, chiar am o vecina care face asta pentru ca cica tot asa, nu se incurca cu unul doar pentru sex pana nu gaseste ceva serios, adica cu dusul sau cu degetele vor placere, dar cu unul nu? Ca si la masturbare e doar placere si atat, nu e relatie serioasa sau neserioasa. E mai bine cu cineva, e mult mai misto, cineva care te atrage, evident.

Astept pareri si de la femei si de la barbati.

162 răspunsuri:
| Mosotti explică (pentru RAY):

Spune ca esti porc pentru ca nu te place, daca te place iti face orice, sa tii minte asta. Si simti de dinainte ca te vrea si ca abia asteapta sa faci pasul sa te cuplezi cu ea. Asta este adevarul oricat ne-am minti noi, adica oricat ne-am amagi de fapt. Ca si mie daca-mi zice una care nu ma atrage deloc, o evit diplomat, dar tot o evit, insa unele sunt mai needucata si insulta, asta este corect, corect e sa te refuze si atat, insa ideea in sine e aia, ca nu te place sau nu place pe acela, nu e vb de tine personal.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

De pe vremea bunicii sau nu, virginitatea este o mare calitate.
Uite și un studiu pe tema asta:
https://winteryknight.com/......ppiness-2/
Concluzia studiului: femeile care se mărită virgine au parte de cele mai fericite mariaje. Cu cât au avut mai mulți parteneri sexuali înainte de căsătorie, cu atât ele vor fi mai nefericite în căsătorie.
Bineînțeles, tu, alte feministe precum și bărbații pizdificati vor spune ca studiul nu este concludent, ca doar va luați de pe internet doar informația care va convine.
Si acum am sa încerc sa îți explic eu de ce cred ca este asa:
Nu din cauza himenului, este o pielita fără importantă, dar virginitatea mentala este cea care contează la ambele sexe, dar la femei este mai vizibila.
O femeie sau mai bine doar o persoana nu este complet formata, cristalizata înainte de prima relație. Dacă prima relație este va dura tot restul vieții, cei doi se vor forma unul după celalalt, vor împrumuta calități, trăsături și frânturi din personalitatea celuilalt, astfel încât compatibilitatea va fi maxima. Dacă o persoana trece prin x relații și împrumută câte ceva de la fiecare, atunci ea va intra în urmatoarea relații cu tot bagajul asta de amintiri experiente, traume, asocieri etc, câte puțin preluate de la fiecare.
Adică te va înjura de mama pentru ca primul făcea asta cu ea, îți va suge testiculele chiar dacă ție nu-ți place pentru ca asa ii plăcea celui de-al doilea, nu o va face cu tine doggy style pentru ca asa o chinuia armăsarul al treilea mort de beat, etc. Crede-mă ca nimeni nu vrea sa trăiască cu astfel de persoana și cu frustrările ei, este ca și cum ai trăii cu toții bărbații din trecutul ei.
Si încă ceva: îmi aduc aminte cât de mult își iubea tata dacia lui 1310. A ținut-o peste 20 de ani și a fost singura mașină pe care a avut-o. Parca îl vad cu cata dragoste o curata și o îngrijea, parca era un membru al familiei.
Sunt deja la a 8-a mașina și sincer sa fiu ma cam doare undeva de ea. Am schimbat atâtea, încât nu mai pot sa ma atașez de vreuna. Dacă mâine mi-ar lovi-o unul în parcare și i-ar da dauna totala, as fi cel mai bucuros. Daca as avea posibilitatea financiara mâine as vinde-o, as pune diferența și mi-aș lua una mai noua.
Asa este și cu relațiile. Când este prima și unica are o valoare inegalabila și nu ai renunța la ea pentru nimic în lume. Când deja ai trecut printr-o grămadă de relații și despărțiri ce mai contează, a una în plus? La primele greutăți, ce faci? Renunti, doar ai suficienta experienta în despărțiri, nu? Dacă mâine apare un pretendent mai interesant îl schimbi pe actualul fără sa te uiți în urma, doar ai a trecut deja prin 10 relații, din care ce mai contează una în plus. Ai avut pana acum unul bogat dar plictisitor, altul bun în pat dar agresiv, altul romantic dar leneș, etc. Ai învățat ca nici unul nu este perfect și nici relația ta actuala nu este. Asa ca îl schimbi și pe actualul cu altul, în speranța că cel nou va fi la fel de romantic ca nr. 5, sau la fel de potent ca nr. 8, sau etc. Și uite asa nimeni nu mai poate fi fericit, fiecare ia una proaspăt lăsată de altul, iar pe fosta ta o va lua unul proaspăt lăsat de alta. Și asa ajungem toți încet, încet un mare grup de swingeri nefericiți, copiii noștri cresc cu 2x10 perechi de părinți, cu traume și probleme psihologice pe care le îneacă de tineri în droguri, iar viata lor este compromisă de mici.
Asa ca voi fetelor alegeți bine și nu va amăgiți ca al 14-lea va fi printul perfect la care ați tot visat, care însumează calitățile primilor 13, dar nu conține defectele niciunuia dintre ei. În fiecare relație puneți suflet și o parte din sufletul vostru va rămâne acolo, fără a îl mai putea recupera vreodată. Veți pune suflet de atâtea ori încât nici nu veți mai putea sa va dați seama când veți rămâne fără și va veți trezi îmbătrânite prematur, pline de vicii și depresie, singure și cu ura pentru sexul masculin, întrebându-vă unde ați greșit.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Ai dreptate mann, asa si pe net le dai poza cu tine dar vor sa continuați vorbareala doar pe net cand se plange la tine, aspectul fizic este decisiv, nu te place =zona prieteniei

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Vezi ca în numele egalității se fac multe inegalități.
Unde este egalitatea dintre sexe la divorț când mama priește aproape întotdeauna custodia copilului iar tatăl trebuie sa plătească pensie alimentara?
De ce exista locuri de munca ce se acorda exclusiv femeilor?
De ce violența domestica a femeii asupra bărbatului este tratata în gluma în timp ce violența bărbatului asupra femeii este aspru pedepsita de lege și de societate?
De ce femeile se pensionează cu 3-5 ani mai devreme decât bărbații în orișice țară, deși acestea trăiesc în medie mai mult decât noi.
De ce "femeile și copii primii" în caz de naufragiu sau accident?
De ce este atât de vehiculat cuvântul "misogin" dar cuvântul "misandră" este atât de rar uitat încât putini ii mai cunosc sensul?
Si multe alte avantaje pe care societatea le oferă deja femeii pentru a compensa inegalitatile de la natură. Dacă vom continua sa oferim drepturi și privilegii femeilor pentru simplul fapt ca s-au născut femei, urmașii noștri nu vor mai zice sexul feminin și sexul masculin ci vor zice sexul superior și cel inferior.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Pai ai dreptate! Am zis si in mesajul anterior ca asa este, trebuie si asta rezolvat, sa fie egalitate.

Dar sa comentez unele din cele de mai sus:
1 - Femeia primeste copilul pentru ca se stie ca ele sunt mai sufletiste, mai atasate si mai in masura sa se ocupa de un copil fata de un barbat care aluia i se ridica penisul la orice smechera, se poate cupla cu ea si sa neglijeze copilul.
2 - Cu locurile de munca ai dreptate, iar este incorect.
3 - Violenta fizica a barbatului fata de femeie e condamnata pentru ca e aberant sa te iei de unu mai slab ca tine cu mult, e clar ca ala slab nu are nici o sansa decat cu mici exceptii daca-ti da in cap, iar atunci ajunge la parnaie cum se si intampla. Nu se poate bate cot la cot si atat. Plus ca e f des intalnita chestia asta. Invers e mai rar, cazuri accidentale. Normal ca invers este luat in gluma ca doar un prost se lasa batut de o femeie care in mod normal nu trebuie sa reuseasca chestia asta. Daca bati un urs de o tona cu mainile goale, e comic, ce sa zic.
4 - Cu pensionarea ai dreptate, este incorect.
5 - Cu naufragiu e o aberatie, iar ai dreptate, asta nu am inteles deloc, ce, barbatu e superman? Sa reziste la 2 grade in apa? Plus ca desparti familia, sa plece familia intreaga, cate familii se poate si aia e, cine ramane ramane dar in mod egal.
6 - Cu misoginismul se intampla pentru ca sunt mult mai multi barbati frustrati decat femei, asa ca ei prind ura mai usor si mult mai des. Si asta pentru ca mult mai multi barbati sunt neatractivi ca procent, sa zic un 80 la 100, fata de femei care ar fi un 20 nasoale la 100.

Deci perfect de acord, trebuie luate masuri, iar vulvizarea barbatului este una din solutii, cel putin decamdata, ca de acolo porneste de fapt, vrea si barbatul avantaje, nu e ok nici asa, dar sa vedem ce iese. Aia cu vaporu nu are nici o treaba cu diferentele naturale, ca si barbatu si femeia si copilu crapa in apa gheata! Sunt egali toti.

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Din punctul meu de vedere toată filozofia ta nu are sens. 1. Pe vremuri femeile se măritau virginie, poate și bărbații dar exista un mare dar, aveau cam 20 de ani când o făceau, era logic sa fie virginie, acele femei nu făceau școală, facultate nu aveau cariere. Acum media de căsătorie și făcut copiii e undeva după 30 de ani, nu prea mai nimeni virgin la vârsta aceea și cu toate astea unele au relații bune 2. Și pe vremuri cele care aveau cariere, medici, avocate etc divorțau și atunci dacă nu le mergea căsătoria, dacă soțul era rău etc Concluzia nu toate femeile care se măritau și rămâneau toată viata cu acelasi bărbat erau fericite, nu aveau de ales, pe de o parte divorțul era ceva rușinos pe de alta parte nu aveau unde sa se duca, nu ca erau virgine și fericite rezista relația, care avea noroc cu persoana cu care se casatorea era bine, care nu doar se sacrifica. Exemplul cu masina tatălui e fără legătură cu subiectul, era atașat de un obiect iar tu nu te-ai atașat mai ales ca ti ai permis mai multe. Și copiii săraci se bucura de o ciocalata mai mult decât cei a căror părinți își permit sa le cumpere multe dulciuri și jucarii dar nu înseamnă că sărăcia e idealul asta e cursul firesc al lucrurilor. 3 este o aberație sa spui ca dacă pui suflet, o parte din suflet rămâne acolo, bla bla bla, sunt cuvinte alandala, sufletul rămâne peste tot, și în copilărie, și în momentele fericite este peste tot, iar viata noastră e un șir de experiente. Faptul ca îmbătrânim nu e o problema e ceva natural, nu vad de ce crezi ca femeile care își aleg drumul în viata și își asuma sexualitatea și știu ce vor ajung singure și depresive, dimpotrivă nu e deloc asa ci doar dacă stai cu un bărbat pe baza unor teorii pline de prejudecăți și faci compromisuri multe se întâmplă cum descri tu acolo. Dacă iei decizii asa cum sunt ele bune sau rele sunt mai puțin dăunătoare decât dacă trăiești fals în minciuna de dragul aparentelor.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Recordul maxim de viteză al lui Usain Bolt este de 44, 6 km/h. Viteza maxima a unui bulldog este de 36.8 km/h. Urmând-ți logica de fier, ar trebui sa concluzionam ca oamenii aleargă mai repede decât câinii. Totuși încearcă tu în realitate sa scapi de un câine agresiv prin fuga și vezi ce iese happy
Cam asta ai făcut tu, ai luat câteva excepții și le-ai transformat în regulă. Bineînțeles că există și femei care s-au măritat Virginie și sunt nefericite în familie, dar studiul pe care ți l-am trimis arata clar ca procentual ai mai multe șanse sa fi fericită dacă te măriți virgină. Și studiul nu este de pe vremea bunicii.
Nu înțeleg ce legătură vezi tu între căsătorie și studii? Adică este absurd ceea ce zici, ca dacă te căsătorești devreme nu mai poți face o facultate și nu mai poți avea o cariera. Am avut enorm de mulți colegi și colege care erau căsătoriți în timpul facultății și marea majoritate au terminat-o. Din contra, aceștia erau mai conștiincioși, mai ordonați și aveau rezultate mai bune decât noi care puneam mai mult preț pe distracție decât pe învățat.
Spui ca exemplul meu cu Dacia tatălui nu este valabil pentru ca nu era o persoana. Atunci de ce toți ne aducem aminte cu cel mai mare drag de primul caine, de primul / prima persoana pe care am ținut-o de mana, de ce primul copil este o binecuvântare enorma, iar mai apoi este mai mult obișnuință. Ai văzut vreodată cât de grijulie este o mama cu primul ei copil și cât de relaxata sau chiar dezinteresata este cu al optulea?
Iar cu pusul sufletului, fi sincera măcar cu tine, chiar dacă nu vei recunoaște aici: ai mai pus la fel de mult suftet in vreo relație ca și în prima? Exact, nimeni nu a mai făcut-o pentru ca unele resurse sunt pur și simplu epuizabile.
Pe vremuri femeile se mărită tinere și virgine nu pentru ca nu aveau carieră ci pentru ca nu existau contraceptive. Atunci dacă te manca între picioare și te frecați cu toți dârlaii, ramaneai gravidă și nu te mai lua nici dracu. Odată cu invenția contraceptivelor toate astea s-au schimbat.
De ce crezi ca se insista atât de mult ca femeile sa aibă o cariera sau măcar un job? Pentru ca oamenii s-au deșteptat și au I teles ca egalitatea dintre... Bullshiet! Pentru ca să contribuie la economia țării. Din același motiv vasta legala de angajare a scăzut de la 18 la 16 ani, iar vasta de pensionare tot creste. De asta occidentalii au progresat economic atât de mult fata de cei din orientul apropiat, pentru ca noi ne-am folosit mai eficient resursele umane decât ei.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

1. In fata legii ar trebui sa fim toți egali, nu? Arunci de femeile au acest avantaj, pentru ca uni spun ca sunt mai "sufletiste"?
Si femeia poate sa umble la fel de bine după un smecher și sa neglijeze copilul, doar pornim de la premisa de egalitate, nu?
3. Tot pe principiul egalității, violenta ar trebui pedepsita în mod egal, nu crezi? Gândește-te ca exista și cupluri unde ea are 90 kg, iar el 60.
6. Cu "cu misoginismul" nu știu de unde ai tras tu concluzia ca bărbații sunt mai frustrați decât femeile. De fapt dacă studiezi îndeajuns de mult o feminista, ai 99% șanse sa descoperi o femeie frustrata care urăște bărbații și are un complex de inferioritate.
80% dintre bărbați sunt neatractivi și 80% dintre femei sunt atractive, dacă privești prin ochii tai de bărbat. Dacă ai putea privi prin ochi de femeie, procentul ar fi inversat.
"Vulvizarea" bărbatului nu este nicidecum o soluție ci este un efect advers a zeci de ani de îndoctrinare feminista. Bărbații slabi de caracter, care au observat câte avantaje oferă societatea femeilor, se autopizdifica, pentru a beneficia și ei într-un fel de anumite avantaje. Adică dacă vezi o pițipoanca iertata de polițist pentru ca nu a purtat centura, în subconștientul tău te vei gândii ca poate dacă îți pensezi sprâncenele, te epilezi, porți blugi mulați și te mâțai puțin, poate te va ierta și pe tine polițistul, pana la urma vedem ca societatea este mult mai amabila și mai permisiva cu sexul feminin, asa ca mulți încearcă sa beneficieze de aceste avantaje, chiar dacă au avut ghinionul de a se naște cu sexul defavorizat.

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Eu m-am adaptat vremurilor in care traim. Tu ai avut colegi care s au casatorit de tineri eu nu prea am avut iar cei care au facut o devreme in prezent au divortat, fiecare cu exemplele lui. Mai degraba au rezistat relatiile facute mai tarziu. Nu sunt de acord cu pusul sufletului mai mult intr-un moment si mai putin in alt moment. Pur si simplu te adaptezi si de fapt am descoperit pe masura ce a trecut timpul ca viata e frumoasa, ca experientele noi sunt mai diverse si mai interesante decat cele vechi, in timp am cunoscut oameni noi, prieteni noi toate au fost un plus nu un minus. Cat despre atasament fata de lucruri iar nu sunt de acord, in principiu eu m-am atasat cel mai mult de ultimile nu de primele, eu vad lucrurile diferit de cum le vezi tu...

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Dacă ai fi trăit în perioada lui Ceaușescu, sigur te-ai fi "adaptat" și acelei perioade și i-ai fi recitat poezii de slavă laughing Asta nu e adaptare, draga mea, asta înseamnă să te înclini cum bate vântul.
Si sa nu crezi ca eu sunt chiar asa de bătrân, din moment ce am aceasta mentalitate, probabil sunt doar cu vreo 5 ani mai mare ca tine, deci ne-am dezvoltat aproximativ în aceeași societate.
Depinde doar cum vrei tu sa vezi lucrurile, un ortodox adevărat se va contrazice pana la moarte cu oricine va susține ca alta religie este cea adevărată. La fel și un catolic, sau un musulman.
Asa ca este de așteptat sa aperi cu îndârjire supremația femeilor sparte, din moment ce faci parte din aceasta categorie. Nu te condamn, doar atât îți mai zic, viitorul va decide daca a fost bine sa mergi împreună cu turma, sau nu. Tu te vei convinge singură, eu am încercat.
Mulțumesc de conversație!

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Nu m-am gandit ca esti mare de varsta, nu are relevanta. Eu incerc doar sa fiu corecta. Corecta cu femeile, fiindca si ele au dreptul de a fii libere. Libere sa si greseasca de nu. De ce sa fie femeile cum spun studiile tale sau cum spui tu? Ca asa e bine? Nimeni nu poate hotari. Sa sti ca fiecare isi alege drumul spre fericire nu exista un model. Eu ti am explicat doar de ce e greu sa te casatoresti virgina. Unul dintre motive este fiindca nu se mai casatoresc fetele la 18 - 20 de ani. Nici nu mai au cu cine caci nici baietii nu se mai casatoresc de tineri. Ori sa fie o lume cu virgini pana la 30 nu este posibil. Ca e bine sau rau astea sunt vrenurile nu tu sau eu decidem. Poate adevarul e undeva la mijloc. Fiecare incearca sa faca ce e mai bine. Pur si simplu s au schimbat mentalitatile, nu inseamna sa nu duci o viata decenta ci sa traiesti pur si simplu viata cu bune si rele nu sa ai niste principii fixiste. Merci si eu de conversatie

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Bineînțeles că femeile nemăritate sunt libere sa o facă cu cați parteneri doresc ele, din partea mea pot sa facă și bătături înăuntru, asta nu e problema mea. Acesta este un site de discuții și noi discutam aici idei, filozofam la o cafea imaginară și ne expunem fiecare ideile și principile. Libertatea de a o face cu cine vrei tu o ai și nu te teme ca nu are cum sa ți-o ia nimeni, atât timp cât nu ești măritată. După ce te măriți aceasta libertate ți-o va lua legea, conform articolului 304 aliniatul 1 din codul penal :" Fapta persoanei căsătorite de a avea relații sexuale in afară de căsătorie se pedepsește cu închisoare de la o lună la 6 luni sau cu amendă." Asa ca din partea mea bucură-te de aceasta libertate la maxim, atât cât o mai ai.
Bucură-te cât vrei, doar că sa nu te miri că atunci când te vei căsătorii și tu, bărbatul acela nu te va trata asa cum și-a tratat tata dacia lui 1300, ci mai degrabă cum îmi tratez eu a 8-a mașină...
Este adevărat ca vasta medie pentru căsătorie a crescut, dar eu nu cred ca aceasta este cauza depravarii societății, ci mai degrabă efectul ei.
O seara faina!
Pa

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Răspunsul asta e destul de acid, și pare ca nu ma fac înțeleasa. În realitate nimeni nu a fost condamnat cu închisoare sau amendat, nici bărbații nici femeile nu au fost condamnate pentru adulter cel puțin în ultimile decenii, altfel ar fi fost pline închisorile, poate pe la musulmani. În legătură cu mine, nu e treaba ta și nu ai de unde sa ști tu cum ma tratează un tip, ma tratează cum e el educat și cât de mult ma iubește, sau cum îl tratez eu. Cunoști și tu probabil femei tratate prost de primul iubit deși au fost virginie și tratate cu mult mai mult respect de următorul Tine de educație și de om. Comparația cu mașina nu i bună. Ți am zis de ce. Pe vremea aia era sărăcie, oamenii se atasau și se bucurau de orice lucru mărunt. Ți am dat și exemplu un copil sărac se va bucura mult mai mult de o ciocolata decât unuia care nu ii lipsește. Nu înțeleg de ce ești acid și care e problema. Pui tu mana în foc ca toate femeile fericite în prezent, în căsnicie, se datorează cumva virginității ei sau a lui? Eu pun pariu ca nu

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Explica de ce femeile care-s virgine sunt mai fericite cand se marita! Nu ma lua cu ce au zis altii, spune cu gandirea ta, de ce crezi tu asta.
Cu contraceptivele, se rezolva si atunci, nu stiau de alte metode de sex, masturbare, oral, frecaei de corp, intre sani? Inseamna ca nu aveau imaginatie.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

1 - Mai rar o femeie se duce dupa altul decat un barbat, asa se considera, nu luam exceptiil in calcul.
2 - Daca ea are 90 Kg si el 60, nu se mai ia in gluma, asta clar, deci depinde de caz, dar daca ea are 50 si tu 80, ar trebui sa nu se poata intampla asta, daca se intampla e aiurea.
3 - Mda, si femeile unele nu suporta barbatii ca-s nesimtiti, prea sexangii, ai dracu, lipstiti de suflet, aiai pana la urma ai dreptate, nu stiu de ce nu se condamna.
6 - Cu barbatii, pai prin ochi de femeie zic ca, cam 60-80 % sunt neatractivi, plus ca si barbatul vede, se vede care e mai frumos si care mai neatractiv, se vede imediat, eu iti pot spune, iar apoi pune o femeie sa spuna sa vezi ca, cam coincide.

Cu vulvizarea nu am zis si eu ca din cauza ca pot avea anumite avantaje? Mi se pare ca am zis, si au dreptate. F bine fac. S-au trezit si ei acum dar e bine si acum. Normal ca cei mai slab asa de caracter se fac asa pentru ca, chiar li se potriveste, nu li se potriveste statutul de barbat.
De exemplu eu, voiam sa schimb sexul dar nu pentru a avea privilegii ca eu nu m-am lovit de probleme ca eram barbat, dar o faceam ca sa am succes la alte fete intrucat psihologul din Germania a zis ca, ca fata as arata foarte bine, ca baiat nu, eram asa feminizat fizic, sensibil, nu am facut-o pentru ca daca-ti taie penisul greu de crezut ca iti face un clitoris functional, altfel o faceam fara discutie la 21 ani cand mi s-a propus. Mi s-a spus ca fetele les nu prea vor fete cu penis, ca daca era asa, era simplu, se facea doar terapia hormonala si aratam a fata 100 %. Pai am vazut niste fete provenite din baieti de rup la frumusete, iar ca baieti erau fectie.

Unii au facut asta doar pentru privilegii cum zici, si au constatat ca deloc nu este asa, dupa au regretat amarnic ca stau intr-un corp care nu prea le confera confort, si-au schimbat si fizic sexul, altfel era okey. Deci nu e chiar asa.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Un om ca lumea face ce simte, nu cum bate vantul, inseamna ca e moale daca se lasa manipulat. Eu am trait in ceausim si ma revoltam, era gata sa fiu arestat de un vecin securist, dar aveam 9 ani si abia astepta sa iau buletinu, nu merge, nu m-as fi lasat condus de niste conceptii tampite mai ales la sex unde puteam fi f discret.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

De ce zici depravare daca casatoriile se fac mai tarziu? Ca se face sex mai simplu inainte? Nu e chiar asa. Sa nu te superi dar tu preiei niste termeni dar nu ii gandesti cu mintea ta "academia a scos..niste sudii arata.", acesti ganditori etichetati ca niste oameni specializati, profi din institutii respectate au fost pusi sa manipuleze lumea.

Ptr ca bun, explica tu cu gandirea ta de ce e depravare asta! Nu..cita! De ce ar fi? Care este logica ta! Sa vad. Stii de ce smecherii ne vor fraieri? Tocmai sa nu ne pridem de ce vor ei sa insufle, sa nu luam la analizat si sa nu le iasa lor jocurile. Exista specialisti in psihologia maselor, si stiu baietii gandirea oamenilor, si in functie de asta, actioneaza. Si vine zice "cutare e cutare sau nu stiu ce", si omu nu se intreaba daca are logica sau nu chestia aia. Uite cum te-a prins pe tine, dar sa vad cum explici tu personal.
Deci o femeie sau un barbat nu sunt intr-o relatie si fac sex simplu schimband partenerii sa zicem dupa un timp, protectie deci nu boli, nu graviditate, astea-s datele problemei. Explica ce este rau in asta.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Am mai scris-o și ma repet: vorbim de majoritatea procentuala, nu luam cazul minoritar și îl transformam în regula.
Da, pe vremea aie era saracie: sărăcie de bani, sărăcie de mașini și. sărăcie de femei ușoare. Pe vremea aia umblau milițienii de la moravuri și arestau toate parașutele din tara, după care justiția își face treaba și la baga la zdup. Pe vremea aia bărbații își respectau și își iubeau nevestele toată viața, neveste pe care le luau de "noi", nu "second, third, tenth hand". Precizez din nou ca vorbesc despre majoritate, știu ca au existat și excepții, dar întotdeauna exista. Pe vremea aia înșelatul în căsătorie era o realitate, nu existau atatea divorturi, atâtea "persoane complicate", nu se transmiteau atâtea boli venerice, nimeni nu mergea la psiholog și toți eram sănătoși fizic și mental.
Faptul ca acum adulterul nu se mai pedepsește, deși legislația există este un triumf al majorității asupra legii și e trist ca majoritatea gândește ca tine.

| Dalmore a răspuns:

Pentru că majoritatea au fost învățate să ofere sex, ca să primească înapoi iubire și nu cred că ar fi atât de grav că au făcut sex, dacă tipii la rândul lor nu le-ar amăgii și nu le-ar atrage să facă asta cu promisiunea unor relații serioase etc.

| Mosotti explică (pentru Dalmore):

Pai da, dar am zis de ce ei mint, ca nici ele nu stiu sa se distreze si atat, iar in timp poate iesi si ceva serios, nu sa pui conditia de dinainte, aici e aici, ei s-au adaptat la asta, ele cam cer minciuna de fapt. Iubire de la un barbat primesti tocmai daca-l lasi sa faca sex, apoi vezi daca iese ceva sau nu, daca nu, aia e, ramai cu momentele placute, nu ai ce pierde asa cum am zis, dar ele nu fac asa, deci oamenii ca sa mai faca si sex, au trebui sa se adapteze, asta este, nu e ok dar mai intai la ele nu e. Ca de multe ori de la sex apare iubirea (desi nu are nici o legatura, dar in fine, ca poti iubi si fara sex, afectiunea, atasamentul, compatibilitatea, respectul nu au treaba cu sexul).

| Dalmore a răspuns (pentru Mosotti):

Sunt destule femei care nu caută altceva decât sex. Vrei sex, te duci după ele, nu manipulezi emoțional orice naivă îți iese în cale. Asta dacă ești o persoană decentă și gândești cu capul care trebuie.

,, daca-l lasi sa faca sex, apoi vezi daca iese ceva sau nu'' laughing da, apoi vine unu ca Plato și o face curvă, că a lăsat juma de cartier să o ftă până și-a găsit alesu. Tu chiar crezi că e atât de ușor să fii femeie? Sau că e atât de ușor să devii interesant dpdv sexual pentru o femeie? Come on.

Pierde, normal. În primul rând, timp. Uite că mie mi se pare plictisitor să fac sex cu un tip pe care abia-l cunosc și cu care nu știu dacă am un viitor. Mai bine stau acasă și mă masturbez, e cam același lucru. De fapt, e mult mai bună a doua variantă. Și nu e vorba de emoții și rahaturi femeiești, dar nu toată lumea are energie de frecat aiurea și se extaziază la orice act robotic, pentru că nu poți să zici că sexul e mișto cu oricine la început laughing. Adică poate pentru voi o fi.

Oricum, mi se pare de tot rahatul să minți că vrei relație serioasă pentru sex. E o chestie de psihopați. Există Tinder, există cluburi, există oameni pentru fiecare gust, nu trebuie să ne pișăm unii pe idealurile altora.

| Mosotti explică (pentru Dalmore):

Si mie mi se pare de cacao sa minta, eu am zis doar de ce o fac ei, nu ca-s de acord! Si mama ce chestie buna ai zis, mai bine te masturbezi, sincer? Si eu fac la fel, decat sa ma incurc cu una doar pentru sex, si am zis-o unde a fost contextul, consider ca nu merita deranjul si complicatia, aici gandim la fel. Si eu vreau ceva serios, sunt putin mai aparte, alfel nu prea ma incurc. Raportul beneficii-dezavantaje, a ma incurca cu una doar pentru sex da ca dezavantajul e mai mare decat daca o fac singur si rezolv problema, nici nu prea am inteles de ce astia isi pierd timpul doar pentru 13 secunde de orgasm, ca apogeul cam atat dureaza.

A venit una la mine si mi-a facut de toate, dar nu am placut-o eu, si nu m-am incurcat, vroia ceva serios insa eu nu, daca m-ar fi atras da. Si iar niciodata nu am inteles cu toate psihologia mea de 10 ani incoace, de ce la femeie conteaza cum arata barbatul adica cum zici tu, nu e usor sa te faci interesant, dar la barbat nu conteaza cum arata femeia! Eu nu f gaura, pe mine ma atrage corpul, figura, nu asa oricum.

Cu Plato are probleme, si daca o femeie face sex sa zicem la rand cu 10, ce are? Inseamna ca are potential, nu e deloc curva, ca daca era nasol, ei cu cine mai faceau? Eu respect si prostituatele si mi se pare ca am mai zis pe undeva, e o meserie si atat, la mine daca omul respecta, stie sa se poarte, are ceva prin cap si nu face rau altora, e om pentru mine, orice altceva face.

Bravo soro, ai o gandire super.

| minrest a răspuns:

Femeile ating mai greu orgasmul, tu nu stii asta? Nu stiu de ce crezi ca pentru femei sexul e placut in cazul unei relatii fara perspective, tu chiar nu stii nimic despre femei? Se pare ca le atribui atitudinea barbatilor fata de sex. Daca se masturbeaza, nu e nimic rau, nu vad cum poti crede ca sa fie prada unui barbat care se preface ca urmareste o relatie, e preferabil masturbarii. Nu, pentru o femeie nu e convenabil sa se culce cu cineva care o atrage, si nici macar nu ii place, daca nu exista perspectiva unei relatii stabile.

| Mosotti explică (pentru minrest):

Stiu f bine despre ele, cunosc natura umana si calculatorul biologic numit om, cum dracu sa nu stiu despre femei? Insa totusi un orgasm bun nu strica pentru nimeni zic eu, independent de restul, si daca ajunge mai greu la orgasm ce? Se rezolva la o adica. Sunt si eu impotriva minciunii, aici ai dreptate, insa ma gandeam asa totusi de ce toate ruleaza softul naturii, ca am zis si in alte parti ce si cum, femeia vrea stabilitate ca genetic e programata asa, ca sa creasca copilul in siguranta, de acolo vine, insa doar ma mir cum de toate urmeaza acest soft. De acolo nu le convine sex simplu.

Dar totusi, cand o femeie are orgasm cu unul care o atrage, nu e o placere? Cand se masturbeaza poate avea orgasm independent de o relatie serioasa, atunci inseamna ca, fizicul barbatului nu aduce nimic in plus? Asta chiar nu am mai intrebat pe vreuna. Ca daca e asa, e clar, adica daca fizicul lui nu conteaza de fapt, ca daca nu conteaza, normal ca mai bine se masturbeaza si nu se mai complica doar pentru sex.

Sincer? Si eu sunt la fel! Nu ma prea incurc cu una doar pentru sex, conteaza mai mult celelalte calitati, si tot asa vreau ceva mai serios. Deci cum sa nu le inteleg pe femei? Insa totusi intre masturbare si cu una, e mai bine cu una, fizicul imi aduce ceva in plus, dar prefer sa renunt la asta daca nu e ceva mai mult. Dar daca la femei nu aduce in plus, esta clar.

| minrest a răspuns (pentru Mosotti):

OK, vad ca cunosti problema; ca nu strica un orgasm bun e clar, dar, daca nu are incredere in sansele relatiei, nu il atinge. Placerea la femei este legata de sentiment, si la multi barbati, de fapt. DAR. Daca are incredere in relatie, dar se inseala? Simte atunci o placere, dar apoi cand vede ca s-a inselat neplacerea e cu atat mai mare. Daca ai CREDE ca ai luat nota mare la un examen, DAR de fapt tu l-ai picat, ai simti placere, dar ti-ar iesi toata placerea pe nas cand ai afla nota reala.

| Mosotti explică (pentru minrest):

Aia cu examenul ai dreptate, socul ar fi mai mare decat daca vedeai de la inceput ca l-ai picat. Deci zici ca sexul cu un barbat nu merge fara sansele relatiei, dar la masturbare cum se atinge orgasmul indiferent de orice? Fie clitoridian fie vaginal. Eu doar intreb. Repet, exclud minciuna din calcul a unui nesimtit care minte, sa zicem ca ambii de la inceput vor distractie si atat, nu atinge ea orgasmul doar ca nu o sa fie relatie serioasa?!

| minrest a răspuns (pentru Mosotti):

Prin masturbare femeia atinge un orgasm modest. Ca si barbatul, de fapt; barbatul totusi face sex foarte usor, si atunci poate sa obtina un orgasm meschin chiar si prin sex. Da, nu numai ca nu ar atinge orgasmul, dar nici nu i-ar cadea bine (femeii ii cade foarte bine sexul, cateodata si fara sa atinga orgasmul; nu stiu daca stii ce zic), si atunci nu face sex, in conditiile astea, e simplu. Sigur, exista si alt tip de femei, sluts, women with the mores of men, femei pe care le respect la fel de mult ca si pe celelalte, sau ca si pe barbati; pentru astea se face socoteala cu totul altfel.

| Mosotti explică (pentru minrest):

Am inteles, e nasol, e nasoala incompatibilitatea de fapt dintre el si ea, ca fiecare e ok in felul lui de fapt, la voi mai mult sufletescul este "orgasmul". Dar eu am zis, prefer masturbarea decat sa ma incurc cu oricare doar pentru sex, ma satisface destul si asta, iar cand am facut cu una, nu era mare diferenta. Nu stiu, fetele cu care vorbeam eu ziceau ca aveau orgasm de le venea sa tipe, dar se abtineau de vecini, deci nu stiu ce orgasm modest e la masturbare, o depinde si de om aici poate, unu are, unu n-are. Se compatibilizeaza bine aia de acelasi sex, eu de aia am regretat ca nu-s pe invers.

| minrest a răspuns (pentru Mosotti):

Acuma, daca inteleg intr-o oarecare masura situatia, nu inseamna ca sunt femeie; oricum, eu ca barbat simt o placere mult mai profunda atunci cand am sex, decat atunci cand ma masturbez. Pot sa cred ca ii venea sa tipe cand avea orgasm in urma masturbarii, dar cand are sex cu un barbat de care e indragostita, are o experienta profunda, iese ravasita complet. Uita-te cate sacrificii fac barbatii ca sa ajunga sa aiba sex asa cum vor, cu femeia potrivita; crezi ca le era greu sa isi ruleze un film porno si sa se masturbeze? Femeile contemporale fac sex la inceputul relatiei, caci asa merge piata; daca nu cedeaza ea, cedeaza o woman with the mores of men frumoasa si desteapta. Asta nu inseamna ca nu vor mai mult!

| Mosotti explică (pentru minrest):

Normal ca vor mai mult acele femei, ai dreptate. Ca iese ravasita iar ai dreptate, eu asta nu stiu si nici nu am inteles (apropo ca nu stiu tot in psihologie), nu simt notiunea, doar o inteleg mecanic si o accept. Pai sincer si unii barbati sunt cam fraieri asa de pentru un sex fac nu stiu ce, iti zic sincer acum. Nu merita pentru 13 secunde de apogeu orgasmic, ca, cam atat dureaza, am cronometrat eu, de aia sunt prostii multor femei.

Stiu si de ce ies ravasite dupa sex cu ala iubit, si de ce e legat sexu de asta, vai ce trist e, ca bine NU face in multe cazuri. Si la barbati la fel.