| Mosotti a întrebat:

Ma tot intreb de ce femeile zic "aaa si-a batut joc de mine, a vrut doar sa se culce cu mine si atat". Pai oameni buni, a spanzurat-o? A batut-o? A violat-o? Ca asta inseamna bataie de joc, bataie de joc nu e ca i-a oferit placere, ca si ea s-a simtit in egala masura bine ca si el. Nu pricep asta. Si daca iese sau nu ceva serios, faptul ca ne-am simtit bine, a fost frumos si cat a fost, nu vad nimic rau in asta. Daca ea se sacrifica si doar el se simtea bine promitand nu stiu ce, da, atunci era corect, dar altfel nu. Ne culcam si atat, ce are? Avem orgasme amandoi, e ok oricum ai da-o.

Si in general daca nu gasesti pe cineva cu care sa faci o rel. serioasa, strica distractie si placere? Eu zic ca mai bine sa fie decat sa refuzam doar ca nu e ceva serios, daca e sa fie, e si mai bine, daca nu, ramanem cu placerea. Deci oricum ramanem cu ceva bun. Adica suna "si-a batut joc de mine, a vrut doar sa-mi ofere placere si atat". E cam contradictie in propozitie. Stiu n fete care se masturbeaza, chiar am o vecina care face asta pentru ca cica tot asa, nu se incurca cu unul doar pentru sex pana nu gaseste ceva serios, adica cu dusul sau cu degetele vor placere, dar cu unul nu? Ca si la masturbare e doar placere si atat, nu e relatie serioasa sau neserioasa. E mai bine cu cineva, e mult mai misto, cineva care te atrage, evident.

Astept pareri si de la femei si de la barbati.

162 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă el îsi bate joc de ea și o seduce, ducând-o cu zăhărelu' că vrea relație serioasă, dar el doar face sex cu ea de câteva ori apoi îi dă cu sutu' în fund, atunci da, e condamnabil. Poate ea vrea ceva serios, chiar căsatorie, iar ăla doar o distracție de câteva zile, săptămâni, luni.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Mda, adica ca o minte vrei sa zici. Da, dar totusi ramane cu clipele frumoase petrecute impreuna.
Dar barbatii mint ca si ele au o mica problema, nu stiu sa se bucure de distractie vor neaparat relatie serioasa, e de fapt un mecanism adaptativ ca sa faca si ei sex.
Cunosc femei care zic "hai sa ne distram, sigur, de ce nu?", se distreaza fac ssex si e f okey. Dar majoritatea nu, si atunci e o problema, de la ele porneste treaba.
Nu trebuie sa ma insor neaparat ca sa fac sex, ce dracu. Poti doar sa te distrezi fara obligatii, si e f bine, nu vad de ce ele fug de asta ca de spanzuratoare! Parca le-ar spanzura, nu le-ar oferi si lor placere.

| FmmRock a răspuns (pentru Mosotti):

E firesc sa sustii ca este o absurditate din moment ce nu esti in sufletul unei femei si esti doar in corp de barbat! cum sa fie placut daca suferi si te chinui? da, nu ai cum sa recunosti ca e posibil ca femeia sa aiba suflet pentru ca atunci nu mai ai de castigat. trist

| FmmRock a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. cine face trage

| FmmRock a răspuns (pentru Mosotti):

Asa manipulezi tu si cei ca tine sa se renunte la tot ce a fost bun candva si sa vedem lucrurile dintr-o perspectiva bolnava pana ajungem sa ne imbolnavim si luam pastile de la psihiatrie. de-aia le merge unora afacerea, ma. ii sustii tu si cei ca tine! traiasca mafia

| FmmRock a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo, sarumana

| FmmRock a răspuns (pentru Mosotti):

Logic ca nu poate sa iti explice cum se traieste imoralul, daca nu e femeie sa simta... ai dee pl mea

| Mosotti explică (pentru FmmRock):

Nu, zic ca trebuie de la inceput sa se discute fiecare ce vrea, si daca sunt de acord, aia e, merge si sex simplu, unde e problema?
Asa se face, nu am zis ca trebuie mintita, in nici un caz.
Dar daca e de acord asa, sa nu vina dupa un timp "aaa vreau mai mult", si apoi sa zica ca ai folosit-o ca si cum nu era de acord si ca si cum nu si ea s-a simtit bine ca si tine.

| Mosotti explică (pentru FmmRock):

Eu nu manipulez nimic, si pe Facebook e o arie unde e despre relatii si mereu am sustinut femeile in ceea ce priveste magaria multor barbati (nu ca zic acum eu), sunt adeptul sinceritatii de la inceput.
Nu prea gandesc cu penisul din fericire, nu se prea merita sa ma incurc cu cineva doar pentru atata.

| Mosotti explică (pentru FmmRock):

Normal ca nu poate sa imi explice ce simte, dar incercam sa inteleg cumva.

| Celestina003 a răspuns:

Pentru că ele vor o relație serioasă ele pun sentimente, ele dacă se f cu 3 bărbați sunt considerate curve sau stricate, nu le place sa schimbe, in schimb bărbați dacă dacă se f cu 3 sunt șmecheri, dacă vrei femeii din acelea cum ai scris, tu, du- te la adevăratele curve pe banii, ele nu vor relație, nici ceartă, nu vor nimic.
Tu acum încerci să îți faci dreptate cu întrebarea asta, ca vai, ca de ce femeile nu vor si ele sex si după pa!

| Mosotti explică (pentru Celestina003):

Nu am zis ca alea care fac cu 3 au o problema, dupa mine ambele parti au voie sa mearga cu 3, de ce nu?

Ce dreptate sa imi fac? Nu sunt in caz, eu am intrebat la general ca tot aud in jur. Iar daca faceam asa, nu aveam nevoie sa-mi dau dreptate.
Insa nu se face, spui de la inceput ce vrei si ea ce vrea, nu o minti.

Si daca accepta, apoi de ce sa se supere?
Daca accepta sex si apoi pa, aia e, pana la urma la acel sex se simt si ele bine ca si barbatul, deci si daca pa, a ramas cu acele clipe placute, ca doar a acceptat o relatie doar de distractie.
Daca o minti atunci e altceva.

Depinde de caz. Zici cu sexul ca si cum "o bate de 3 ori si apoi pa".
Daca spune ca vrea ceva serios si tu ca barbat nu vrei, nu te bagi.
Dar nu sa accepte si apoi sa se planga.

Pana la urma daca stam sa ne gandim si pentru ei si ele, ii mananca undeva de belele, se stie ca multe relatii sunt nasoale dupa nu mult timp, certuri, incompatibilitati.
Alea care vor si ele distractie o duc mai okey, vezi doar la celalalt ce e bun, nu stai sa-i suporti toanele lui sau ei, etc.

Dar depinde de om, asta am zis asa ca idee doar.