| Claudiamotrin a întrebat:

Mi-a zis iubitul meu ca sunt prima fată căruia i-a dat limbi. Credeti ca sunt eu mai specială de a simțit să facă asta fără ca eu să îi fac ceva înainte? Țin să menționez ca eu n-am gemut și nu ca nu mi-a plăcut dar n-am simțit ceva atât de wow încât sa gem și nici nu sunt pricepută ca sa pot spune ca nu a făcut el ceva bine. Eu când i-am făcut lui nici el nu a gemut și nici nu m-a lăsat să fac mult, mi-a luat fața și m-a pupat, credeți ca a făcut asta pentru ca nu i-a plăcut? (A fost prima oară și pentru mine când am făcut asta)

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

De obicei un barbat isi doreste sa ii da limbi unei femei pe care o place foarte mult. Exista o limita/intrebare acolo undeva in mintea noastra, de care depinde decizia: "e destul de frumoasa sau nu e indeajuns de frumoasa incat sa-mi doresc sa-i dau limbi?"
Gestul lui de a te intrerupe in timp ce-i faceai sex oral, de a-ti lua fata si de a te pupa, mie-mi pare unul protector gen, "opreste-te, pentru ca nu vreau sa te umilesti facand asta". Dar nu stiu, sunt mai multe variabile...el a fost cel care a cerut sa-i faci sau te-ai oferit tu?

| Claudiamotrin explică (pentru wildthing):

El mi-a cerut după ce mi-a dat de 2 ori mie dar nu într-un mod urat, mi-a zis dacă vreau să fac eu ceva dar sincer dacă nu zicea nici nu cred ca încercam ceva chiar dacă am vrut să fac și eu. Mersi de răspuns❤️

| wildthing a răspuns (pentru Claudiamotrin):

Sincer sa fiu, daca el e cel care ti-a sugerat sa-i faci oral, nu inteleg de ce te-a oprit, pentru ca nu aveai ce sa faci gresit, nu avea cum sa-i displaca...ca doar nu-l muscai, ca sa-l doara sau ceva. Si apropo, desi nu am nimic impotriva sexului oral, chiar imi place sa dau limbi, tot consider ca nu e normal si firesc, asa cum scria cineva pe aici. Normalul e reprezentat de penetrarea vaginala cu penisul, iar restul practicilor sunt deviatii. Repet, nu spun ca nu-mi plac unele deviatii, dar asta nu inseamna ca reprezinta normalul...chiar daca imi plac, tot deviatii sunt.

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. Pentru el, da;
2. Mai degrabă cred că i-a plăcut prea tare și nu a vrut să termine în gura ta.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu prea avem de unde ști cu exactitate ce anume a simțit

| VoidEternal a răspuns:

Plăcerea resimțită în genul asta de activități, vine mult de la creieraș. Înseamnă doar că nu sunteți neapărat pregătiți pentru genul asta de sex. Sau nu vă simțiți confortabil făcând asta. Mai incercati după o perioadă.

| Xpressurself a răspuns:

Nu trebuie sa gemi ca proastele din filmele pentru adulți care urla inainte sa le atingă un barbat, alea joaca teatru acolo.
Trebuie sa te simți bine, sa-ti placa. La fel și în cazul lui. De unde ideea asta cu trezitul tuturor vecinilor.
Dacă o sa fie momentul o sa te și vaiți dar nu este obligatoriu. Important e, cum ziceam, sa va simțiți bine și sa lăsați totul sa vina natural.

| Xpressurself a răspuns:

Si am mai văzut unele comentarii puerile mai jos. Sexul în toate formele trebuie sa fie relaxare, buna dispoziție și fericire. Dacă simți ca nu ai luat-o în acea direcție, a iubirii reciproce, atunci nu o faci cu cine trebuie. Dacă însă simți că ești iubită si prețuită, atunci bravo, nu uita sa dai înapoi ce primești cu condiția sa iti placa și ție. Nu fa lucruri care nu iti plac. Și nici cu oameni care nu iti plac.

| Miruna333 a răspuns:

E posibil sa fie linguseala asta cu,, esti prima fata'', ca sa te simti speciala si sa te apropii mai mult de el. Acum doar el stie, tie iti poate spune orice. Daca nu ai gemut deloc, inseamna ca nu a facut treaba buna, simplu. Daca nu te-a lasat sa-i faci prea mult, posibil nici lui sa nu-i fi placut prea tare. Comunicati intre voi si mai ales, daca sunteti la inceput, dati-va indicatii, ce va place, ce nu va place, sus, joc, etc

| AdeLeu a răspuns:

Nu are vreo legatura frumusetea cu limbile laughing Nu stiu de unde vine wildthing. Doar nu ajungi cu urate in pat, doar daca esti prea disperat, in rest ajungi cu persoane de care esti atras fizic. Sexul oral face parte din preludiu, nu as face vreodata diferente, cine il primeste si cine nu. Adica imi bag ****, dar nu ling acolo? Mentalitate de sant.
Niciun adult nu vede sexul oral ca si o umilinta. Este ceva normal si firest. Ce barbat ai mai auzit tu sa fie supt ca la carte si sa isi opreasca partenera, ca vai, te umilesti? A fost domn si te-a oprit ca nu faceai bine, asta e singura explicatie. a fost elegant ca sa nu strice atmosfera. Iar aia ca esti prima fata, e posibil sa fie vrajeala ieftina

| Cavaler001 a răspuns:

Pentru el esti speciala daca nu te minte si pare ca nu te minte din moment ce n-ai simitit ceva wow happy Ar fi trebuit sa atingi orgasmul.Dar cu timpul poate il vei atinge.
Frumos din partea ta ca te-ai oferit si tu si frumos din partea lui ca te-a oprit. Poate a vrut sa te testeze sa vada daca si tu simti pentru el ce simte el pentru tine. Aveti timp sa va bucurati impreuna si de sexul oral, desi important e cel normal sa iasa bine happy