| AmiraGordy a întrebat:

Prietenul meu nu mai vorbeste cu mine pentru ca am indraznit sa spun buna unui prieten de al fostului meu sef, intr-un market si eu uitandu-ma dupa niste saratele in acelasi timp am lovit putin carutul de marginea produselor si mi-a reprosat ca i-am spus un buna si ca eram entuziasmata de mi s-a lovit carutul, acum nu mai vb cu mine, i-am explicat ca a fost o simpla coincidenta si ca persoana respectiva n-a reprezentat niciodata nimic, om casatorit cu copil, dar nu puteam sa nu salut pentru ca m-a privit direct in ochi. A spus ca el nu crede, ca ceva a fost intre mine si domnul respectiv, aseara i-am trimis mesaj cu un " Te iubesc si sa nu dam cu piciorul la 3 ani impreuna pentru o prostie" dar nu mi-a raspuns nici pana acum, nu sunt genul sa ma milogesc, asa ca mai bine il las in pace... sau sa ii mai scriu?! Mai are vreun rost?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Wow, daca un simplu gest de salut, politicos si normal a scos din el o asemenea reactie, iti imaginezi ce viata plina de batai vei avea, daca te vei marita cu el?
Tot o relatie de 3 ani am avut si eu cu un fost iubit, pana la prima petrecere unde unul din prietenii lui, foarte bun, i-a cerut permisia sa danseze cu mine si el a acceptat. Bineinteles ca eu am dansat, dar dupa dans, prietenul meu m-a smucit de mana si s-a suparat ca am dansat cu prietenul lui. Mi-a facut ciorba de limba si asta a fost, ca de a doua zi, am rupt relatia cu el.
Nu-mi pare rau, dimpotriva, am aflat ca isi bate actuala sotie cand i se pare ca se uita unul sau altul la ea, asa, preventiv, sa nu cumva sa aiba vreo legatura cu altii.

Am un singur sfat sa-ti spun: fugi de barbatii prosti si gelosi, iar asta are ambele calitati mentionate aici. daca te mariti cu el, apai numai dragoste nu va fi aaceea.
Am vazut ce inseamna un om bolnav de gelozie, am vazut cum starneste animalul din el, vecinul care-si batea nevasta cu lantul de la caine, fiindca era prea frumoasa si barbatii se uitau la ea.
Nu te milogii de el, pentru ca nu ai gresit cu nimic.
Da-i pace si da-i drumul sa se duca definitiv!

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pe bune? Din atata lucru?
Pai ia fii tu putin mai indiferent, doar de data asta. Sa inteleaga de vorba buna ca astfel de lucruri se mai intampla. Daca nu intelege si o da in nebunie... lasa-l asa. Ii trece lui. Dar poate asa vede si el ca nu este ok sa faca asa si poate o sa se simta prost.
Lasa-l putin singur, iar cand vine inapoi la tine sa fii putin mai indiferenta. Dar apoi sa incercati sa va intelegeti ^_^

| SilentRain a răspuns:

E de felul lui gelos?
Sau acum cauta scuze sa se despartă de tine

| AmiraGordy explică (pentru SilentRain):

Da, e gelos de fel

| Nemessys a răspuns:

Mama cat am ras laughing))))))
Cati ani are? Intreb si eu asa, din curiozitate.
Ma scuzi ca ti-o zic asa scurt si direct dar ala e un pussy din moment ce face atata scandal pentru o simpla prostie, exact cum ai zis si tu.

3 ani langa asta? Vai de mine. Eu daca as fi fost in locul tau deja nu mai spuneam nimic, il ignoram pana venea el la mine sa-si ceara scuze.

Cel mai bun lucru pe care-l poti face in momentul asta ar fi sa nu-i mai scrii deloc. Nu sta sa te rogi de el. happy

| Quassaar a răspuns:

Te vad fată destupată, fugi cat vezi cu ochii de indivizi ca el.

| llleo a răspuns:

Da i un sut in fundulet. poate si revine