| ray_1368 a întrebat:

Problemuta!
Am intretinut relatii sexuale, ne-am protejat, dar eu mereu dupa cateva zile imi pun problema urmatoare "oare sunt insarcinata?". Adica nu am greturi, nu ma doare spatele sau capu', nu am pofte, menstruatia vine cat de cat regulat.Doar ma balonez uneori si am impresia ca sunt insarcinata.
Sunt prea stresata sau de ca ma tot gandesc la asta si imi fac probleme?

Răspuns Câştigător
| lorycykcl a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ai mai multa incredere in partenerul tau, din cauza asta iti pui asemenea probleme mereu. Fiti responsabili, protejati-va si aveti incredere unul in altul. Starea de balonare poate aparea si de la stres. Succes

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,nu trebuie sa exagerezi daca nu e cazul,odata ce v-ati protejat si nu ai simptome care indica o sarcina,atunci poti sa stai linistita,sa nu iti bati capul degeaba ci relaxeaza-te.
DAca te balonezi uneori nu e din cauza sarcinii,ci din cauza alimentatiei tale. DAca tot stai cu frica ca esti,atunci sa stii ca aceasta frica poate sa iti creezi o stare de disconfort si stres si din cauza ca esti cu gandul asa mult la asta,s-ar putea chiar sa ai simptome desi nu esti, ti se creeaza acea autosugestie ca esti si atunci orice te doare gata ai ramas, stop.

| liviu42 a răspuns:

Nu mai face sex ca sa nu mai fi stresata.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna, daca v.ati protejat,iar prezervativul nu s.a rupt,nu a ejaculat, si nu ai pofte, greturi si d.astea,nu esti insarcinata:*
Balonarea, poate fii de la alimentele consumate.

| pantofipantofi a răspuns:

Da la fel sunt si eu, si de fiecare data sunt fericita cand imi vine menstruatia, si cand te gandesti ca alte fete le pare rau cand le vine... daca folositi prezervativ si nu se sparge, sau iei anticonceptionale negresit, sa nu intarzii ora nici 1 min, esti in mare siguranta, pup

| claudiarebecca a răspuns:

Surse de balonari sunt destule. nu iti mai fa prb degeaba.

| jdbsg a răspuns:

Tu scumpa ai auzit prea multe povesti cu fete insarcinate si ti s`a intiparit in minte,este doar un gand rau ce nu`ti da pace, relaxeaza`te bucurate de noptile petrecute alaturi de prietenul tau si nu lasa acest gand sa te tulbure, atat timp cat va protejati si toate cele nu ai absolut deloc nici un motiv sa-ti dea de gandit.Bafta|!:X

| AlinaCurca a răspuns:

Uite, uneori este o teama legitima. Pentru ca nimic nu e 100% sigur. Dar daca te vei gandi prea mult la asta, vei incepe sa ai simptome datorita psihicului tau care va crede asta. Daca sunteti atenti si va protejati, stai linistita, mai mult nu poti face.