| veronikaa a întrebat:

Imi place de un coleg de scoala. Si nu stiu daca ma place. Se comporta frumos cu mine. A batut palma cu mine, vorbim in pauze, odata la ziua unei colege m-a invitat sa dansam. O prietena ne-a spus ca ar trebui sa fim impreuna si in momentul ala ne-am rusinat amandoi. Nu stiu ce sa cred.Ma ajutati cu cateva pareri? Mersi... si am 15 ani!

Răspuns Câştigător
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai e posibil sa ii pari simpatica baiatului din moment ce prietena ta a facut acea afirmatie iar el in loc sa o nege categoric, s-a rusinat... dc nu incerci sa iesiti odata aman2, singuri, la o plimbare sau ceva, doar ca amicii si apoi sa vezi cum se poarta, sa vezi daca e cu adevarat interesat de tine. apropiete mai mult de el ca prieteni, fiindca sit vorba aia de la prietenie la dragoste este un micut pas. succeshappy

5 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Ar trebui sa-l bagi si tu mai mult in seama. Va imprieteniti, iesiti pe afara, va plimbati si asa o sa afli daca te place.
Sau, mai simplu, poti sa-l intrebi directbig grin

| Xonia a răspuns:

Cerei id-ul, numarul de telefon, cand il vezi la scoala il saluti, il intrebi ce face. Poti sa il chemi pe afara(pe el, cateva prietene de ale tale, cativa prieteni de ai lui, sa nu se simta singur)
Si asa poarte va imprieteniti mai mult si aflii daca te place.
Baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija ca sunt baieti carora le e rusine sa te invite pe undeva eu cred ca ii esti simpatica baiatului... fa tuh un mik impuls doar unul mik si vezi poate prinde putin curajwinking si vei afla ce gandeste :X fal sa aiba incredere in tine:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca te place atunci

| cornycoco a răspuns:

Combinate cu el cu siguranta te place incerca de nu iti va parerau iar intr-o buna zii iti vei pune intrebarea oare cum era daca ma combinam cu el incearca parerea mea.