| Anonimul20150 a întrebat:

Salut,TPU! Sunt impreuna de 4 luni cu o fata,orase diferite,dar ne-am vazut, ea sta cam la 1000km de mine si am fost la ea.Ea a fost acum 9 luni cu un baiat si baiatu' ala s-a despartit de ea pentru alta fata, fata accea l-a parasit si ea a aflat.SI de o vreme ii e dor de el,mi-a recunoscut asta,a zis ca tine la el, am intrebat-o cam pe o scara de la 1-10, cat de special e pentru ea.Ea a zis ca 8 si am intrebat-o, ca eu cat de special sunt ea a zis ca 8-9, ei nu s-au vazut niciodata,tin sa mentionez.Ce ar trebui sa fac? Astept sfaturi pareri,eu o iubesc enorm de mult,dar nu vreau sa o tin cu forta, dar nici sa o pierd.I-am zis asta si ea stie ca as face orice pentru ea....Astept sfaturi si pareri...

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca e vorba de 1000 de km inseamna ca unul din voi locuieste in afara tarii.Iar relatiile la distanta nu prea rezista.

| RAY a răspuns:

Iubire la distanta = pierdere de timp,iluzii, amagire,dezamagire, de ce te complici aiurea? daca are acelasi nota ca tine de ce ti asa de ea, numai fi asa obsedat de ea nu e dumnezeu tu o divinizezi aia nu-i iubire e obsesie, nici nu ma mir ca te inseala asa obsedat de ea, fata a stat cu tine din plictiseala acuma ca a dat de fostul si are sanse ce i pasa de tine, bafta

| Anonimul20150 explică (pentru RAY):

Pai,nu-i obsesie si cu el nu a fost in timp ce era cu mine.Am facebook-ul ei si etc...

| sofisis a răspuns:

Deci si cu tine si cu el are relatie la distanta. Cu tine s-a si vazut, cu el nu. Cu toate astea va pune pe acelasi nivel...tie iti convine situatia asta?
Mie una nu mi-ar convenii si i-as da liber din start.

| Anonimul20150 explică (pentru sofisis):

Cu el nu a mai avut nici o discutie din aprilie.Si nu-mi convine situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ea stie ca as face orice pentru ea" din cauza asta isi permite sa faca asta. Practic isi bate joc de tine.Iti pierzi timpul, poate mai exista si altii in afara de voi 2.

| Anonimul20150 explică (pentru anonim_4396):

Nu mai exista nimeni in momentu' de fata, in afara de mine.Nu e genu' de fata, o cunosc prea bine.

| Costin_Stefan_M._1999 a răspuns:

Am simtit-o pe pielea mea, încearcă să te dezlipești de ea ușor ușor pentru ca ea dacă îl iubește tot pe ală la cel mai mic semn îți va spune ca vrea să rămâneți prieteni, apoi după ce ai reușit să te dezlipești de ea, ia ca atare acest sfat, cauta-ti o copilă o fată care să numai fi fost cu nimeni înainte și creste-o, eu asta am făcut și iată am 2 ani cu ea și ne iubim ca 2 nebuni am crescut-o de la 13 ani acum având 15 fără câteva zile, am uitat să menționez, nu va rezist a relația voastră pentru ca sunteți la foarte mare distanță