| donird233 a întrebat:

Va spun de acum ca eu cer o parere, nimic mai mult. Deci, eu inca am acea "ata" a penisului pe care toti o stim si care este destul de importanta. Dupa mai multe masturbari, pana acum am ignorat acest lucru dar cand am o erectie penisul meu este indreptat spre stanga iar preputul este in sus, ceea ce inseamna ca atunci cand decalotez eu nu vad capul, ci doar o parte a glandului ca sa spun asa... Adica: capul fiind indreptat spre stanga si preputul in alta parte e evident ca nu descopar fix partea aceea de sus a capului pe unde iese sperma cand ejaculez. Astazi m-am masturbat si am indreptat preputul spre stanga si m-am simtit mult mai bine practic. Dar asta pot face doar daca misc eu preputul. E vreo solutie pentru asta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Lasa ata in pace, ca aceea nu trebuie a se rupa, dimpotriva, ajuta la excitare, fiind sensibil la sex.
Probabil ai FIMOZA si de aceea nu se decalotarea completa penisului, cand este in erectie.
Te saftuiesc sa vezi de urgenta un UROLOG!

| donird233 explică (pentru Violleta2022):

Nu cred ca este fimoza. Cand nu este in erectie decalotez acolo un sfert macar si in erectie mai putin. nu am o dunga rosie sau nu ma ustura cand urinez. Si imi e foarte frica sa le spun si parintilor chestia asta, desi ei nici nu s-au interesat sa ma scape de asa ceva.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Important este ca functionezi.
Daca nu te deranjeaza si altceva, e greu de spus ce si cum, nu tin minte sa mai fi pus cineva problema asta.
Multi il au indreptat in stanga, in dreapta sau in sus sau in jos, la tine e putin altfel.
Dar ca sa fi linistit, du-te si la medic.
Si mai poti cauta si pe net, detalii despre anumite particularitati.

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa scapi de ideea ca ai comite o fapta rusinoasa in momentul in care ti-ai arata penisul medicului urolog, persoana care prin meseria/profesia sa, trateaza si vindeca acest organ uman. Printr-o foarte scurta si simpla consultatie, medicul urolog isi da seama despre ce este vorba in realitate, si iti va oferi cea mai buna, optima si simpla varianta posibila de tratament posibil de aplicat in cazul tau. Sanatate!

| Gofigi a răspuns:

La medic chirurg

| Anca32 a răspuns:

Sa mergi la un control ca poate e o anormalitate în asta și poate fi corectat. Multa sănătate