| niklaas a întrebat:

Va rog sa ma ajutati daca aveti un raspuns pentru mine,am o prietena de cateva luni care de curand a intrat la facultate, o problema zic eu este ca ne vedem doar 2 zile pe saptamana dar altceva ma macina,ea a acceptat niste prietenii pe facebook de la niste baieti din aceeasi universitate si nu stiu ce sa cred,ea imi spune ca nu are nici o legatura cu acele persoane dar nu stiu ce sa cred,adica daca tii mult la persoana respectiva incerci sa ai ochi doar pentru acea persoana, nu stiu ce sa cred

Răspuns Câştigător
| K4sZz a răspuns:

Poate sunt doar prieteni nu stiu ce sa zic.Incearca sa discuti deschis cu ea pe tema aceasta si sa iti arate conversatiile ei dupa facebook exact in momentu in care sunteti impreuna. Spune-i ca esti gelos pentru ca o iubesti spune-i tot ce ai pe suflet si tot e te macina. Bafta.

| niklaas explică (pentru K4sZz):

Merci mult prietene

| K4sZz a răspuns (pentru niklaas):

Cu placere ma bucur ca te-am putut ajuta.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru K4sZz):

Aham, ce poate sa-i faca fata, sa lase facultatea pentru unul cu mintea bolnava? mai tratati-va fratilor ca o sa inebuniti, gelozia este mai periculoasa decat "prafuiala", daca stii ce inseamna "prafuiala"

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faptul ca iubesti o persoana nu te impiedica sa ai prieteni, ba dimpotriva te stimuleaza. iar prietenii pot fi de ambe sexe. faptul ca partera ta are amici/prieteni la facultate ar trebui sa te bucure, inseamna ac este o fata sociabila, placuta si este apreciata si simpatizata. Inseamna ac ai facut o alegere buna. Incurajeaz-o sa aiba prieteni si ai completa si nelimitata incredere in ea.

| niklaas explică (pentru Brigaela):

Merci,dar cu increderea in majoritatea fetele de la facultate mai greu, mi-am facut tot felul de ganduri, mai ales ca ne vedem doar 2 zile pe saptamana, si ca exista o distanta care ne desparte eu locuind in localitate iar ea la oras la facultate e mai greu, merci

| Brigaela a răspuns (pentru niklaas):

Daca prietena ta nu e demna de incredere, de ce iti mai pierzi timpul cu o asemenea femeie?

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Mai baiatu', si normal sa accepte acele prietenii pe fb, ar insemna ca sa o stie toti ca nu este o persoana sociabila. Vazand ce ai raspuns lui Brigaela m-ai suparat, ce anume ai auzit tu despre fetele de la facultate ma, ai impresia ca acolo este bordel sau ce? I-ati gelozia si bagati-o in cur ca sa ti sa duca mintea la cap, daca nu iti convine situatie lasa-te de iubareala ca nu sti ce-i aia, da-mi adresa ei de fb sa vedem daca ai pentru cine sa fi gelos

| horia98 a răspuns:

Tu incerci ca iti umpli viata cu acea fata deoarece ti mult la ea si este ok, dar sa accepte niste cereri banale nu este greu fiindca si eu accept pe multa lume pe facebook, dar cred ca 40% dintre prieteni imi sunt necunoscuti...in concluzie ca nu trebuie sa iti faci griji daca ea tine la tine si va iubiti atunci ea este sincera si trebuie sa o crezi si sa nu te ingrijorezi, iar legat de problema ca va vedeti rar poti rezolva doar cu ea

| SexExpertu a răspuns:

Nu da din gelozie in obsesie. Las-o sa respire, lasa sa vada ca ai incredere in ea, incearca sa comunici mai mult cu ea arata-i ca o iubesti, fa-i surprize. Daca si ea tine la tine si vede ca o iubesti si o apreciezi nu are ce sa caute la altii. Apropo, dragoste ati facut?