| dydyyyy a întrebat:

Vreau sa il uit.am fost impreuna 5 ani.de aproape un an numai suntem impreuna oficial dar el in toata perioasa asta m-a cautat, m-a rugat sa ii raspund la telefon si sa ne vedem(am acceptat pentru ca il iubesc mult si il vreau inapoi cu toate ca el are o relatie de 9 luni).el spune ca nu poate sa stea nici cu mine nici fara mine.am gresit amandoi, stiu...dar el nu poate trece peste nimic.nu am mai vorbit de cateva zile dupa o discutie aprinsa.

va rog sa ma lamuriti si pe mine ce are in cap si de ce procedeaza asa...(eu cred ca o iubeste pe fata asta pentru ca nu vrea nici sa o lase, ii ofera un confort material), de ce mai m-a cautat pe mine daca numai simte nimic?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu o sa constientizeze niciodata ce a pierdut si nu o sa te regrete niciodata,pentru ca inca nu are ce,el te tine inca ancorata si se simte foarte bine,cu una oferindu-i avantajele materiale si cu tine acoperindu-l in plan afectiv.

Inceputul postarii tale,e bun, ai spus "Vreau sa-l uit".
Ei, daca vrei, atunci uita-l.
Nu-l uiti intalnindu-te cu el, nu-l uiti acceptand sa-l vezi si sa discutati la nesfarsit despre relatia voastra ratata.
Relatia s-a sfarsit de 9 luni.
S-a sfarsit.

Schimba-ti numarul de telefon si nu-i mai da nici o sansa, in acest moment deja ai pierdut 9 luni din viata ta.
In loc sa il uiti si sa-ti revii,sa-ti continui viata si sa intalnesti un alt baiat care sa-ti incalzeasca sufletul,tu te multumesti cu o jumatate de relatie!
Revino-ti.
Descurca-ti viata,limpezeste-o,pune punct si ia-o de la capat.
Si n-o sa ai ce sa regreti,drumul in viata merge inainte, nu inapoi.
Lasa-l pe el acolo unde si-a ales singur sa fie si sa nu te mai intereseze daca traieste sau moare, nu esti sora de caritate, esti o femeie tanara, insetata de iubire.
Si sta numai in mana ta s-o si gasesti!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
TU să-ți faci ordine în gânduri și sentimente, punct!
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Tu singura ti-ai dat raspunsul si el acum se joaca cu tine.

| sofisis a răspuns:

Poate e legat de tine sexual. Poate ii place mai mult cu tine decat cu ea.
Si poate ca e obisnuinta.
Fii insa convinsa ca pe ea o iubeste acum. Ca ii ofera siguranta materiala sau ca din alte motive, principalul e ca tu din iubita ai devenit amanta. Cea pe care o tine ascunsa si la care vine si-i lasa cate o farama de iubire cat sa nu te lase sa-ti vezi de viata ta.
INCETEAZA! Nu iti mai irosi viata in timp ce el si-o traieste pe a lui fara nici un stres.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

E vorba de orgoliu, nici tu si nici el nu vrea sa lasa de la el, si v-ati blocat chiar daca inca mai sunt sentimente... destule

| dydyyyy explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Eu sunt capabila sa trec peste toate...eu am renuntat la orgoliu de mult si chiar daca el are o relatie acum as trece peste.insa el nu vrea sa mai fim impreuna, dar nici fara mine.imi e foarte greu si am impresia ca nu o sa constientizeze niciodata ce a pierdut si nu o sa ma regrete niciodata sad

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru dydyyyy):

Mai incerca o ultima discutie cu el, explica-i cum sta treaba, si daca tot nu intelege, si continua cu reprosuri, il ignori. sunt o gramada de alti baiati care de abia asteapta sa le dai o sansa, nu trebuie sa ramai blocata in viata

| AndyLavy a răspuns:

Pot exista mai multe motive, poate dupa atata timp inca mai tine la tine, sau poate te tine doar ca pe o a doua optiune in caz ca ar avea nevoie, sau e pur si simplu nehotarat, sau orgolios si nu prea sa te lase sa iti vezi de viata ta.
Indiferent de asta cel mai bine pentru tine ar fi sa rupi orice legatura cu el, si sa incerci sa iti vezi de ale tale, pentru ca atata timp cat inca te mai cauta si tu ii raspunzi iti faci iluzii, si te minti singura iar asta nu te ajuta cu nimic, din contra.Incearca sa il uiti, sa nu mai ai nicio treaba cu el, in timp cu siguranta vei gasi pe cineva care sa iti fie alaturi. Succes!