| gingergirl1 a întrebat:

Buna!happy E mai avantajos sa faci meditatii la o materie cu profesorul de la clasa sau cu alta...doamna/domn?

12 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Eu votez pentru alt profesor, nu cel de la clasa. Astfel, te adaptezi mai multor modalitati de predare, afli lucruri noi de la ambii profesori, atat asta cat si cel de la clasa, cu toate ca nu stiu cat de avatajata vei fi daca profa ta de la clasa afla de respectiva pregatire. happy In orice caz, ai mai multe de invatat cu optiunea asta!

| Pricked a răspuns:

In prezent, e mai avantajos sa faci cu profesorul de la clasa.

| valentingb a răspuns:

Daca nu intelegi nimic in clasa, nu mai bine incerci cu un altul, poate un alt stil de a explica e mai potrivit tie. "Avantajul" la meditatii cu "don-fsor" ar fi ca primesti note mai mari la clasa, dar asta nu te ajuta cu nimic la examen, care este foarte greu, si pare si mai greu daca nu stii nimic. Sfatul meu e sa primesti meditatii de la un alt profesorul, iar profesorul de la clasa nu trebuie sa afle, bine? Pa, pa!

| InVisible99 a răspuns:

Depinde daca profesorul de la clasa e varza si nu stie sa explice in clasa nu are rost sa-ti arunci banii aiurea pe meditatii la el insa avantaje pot sa apara la note, dar daca proful de la clasa e foarte bun e bine sa mergi la el pentru ca stilul de a explica e diferit de la un prof la altul si pot sa apara dificultati daca mergi la altul.

| JustMusic a răspuns:

Pai depinde ce intelegi tu prin avantajos. Daca faci cu profesorul de la clasa ai avantaju ca iti umfla nota de la clasa, si daca e un profesor bun mai si inveti ceva.
Daca faci cu alt profesor, notele de la clasa nu iti vor fi imflate si daca cresc iti dai seama ca progrezezi, iar pofesorul de al clasa poate sa iti spuna daca avensezi sau nu.

Eu, as alege alt profesor nu pe cel de la clasa.

| SimonaCristina a răspuns:

Eu zic ca e mai avantajos sa faci cu un alt profesor, deoarece profesorul de la scoala nu are foarte, foarte multe lucruri de spus in plus fata de cele de la ore...L a ce vrei sa faci meditatii?

| SimonaCristina a răspuns (pentru SimonaCristina):

Scuze...am vrut sa scriu '' la''...

| Resurrection a răspuns:

Cu profesorul este mai avantajos, bineinteles stie sa explice.

| feraryyy78 a răspuns:

Eu sunt de alta parere. Eu spun ca este mai avantajos sa faci cu un alt profesor in particular deoarece campul tau vizual asupra materiei respective este mai extins. Adica inveti mai multe lucruri de la 2 profesori nu doar de la unul, si te poate invata si secrete. Alegerea e a ta.

| CreakTudor a răspuns:

E mai avantajos sa faci cu alt domn deoarece daca faci profu si la test dai in bare o sa se supere tere ra u si nu iti mai umfla la nici un test nota cu 1 p sau 2p

| symaz a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine cu alt profesor decat cel de la clasa deoarece el iti explica mai bine, iar profesorul de la clasa te-ar putea compara cu alt coleg de -al tau

| AlexPad a răspuns:

Este mai avantajos sa faci cu profesorul de la clasa pentru ca il cunosti si intelegi mai bine de la el, inveti ceva nou si nu iti mai umfla notele cu 1 punct sau 2