| anonim_4396 a întrebat:

Oare sa ma trasnfer? Sunt la profilul uman( stiinte sociale) si as vrea sa ma transfer la stiinte ale naturii deoarece imi place matematica,biologia. Ma pricep un pic la fizica (nu mult), dar la chimie sunt varza. Nu vreau sa ma fac psiholog,, jurnalist, avocat, etc. Sa ma transfer sau nu? o.o O sa dau ceva teste sau teze daca ma transfer? Daca ma transfer la ce dau teze la sfarsitul semestrului 2? Si inca o intrebare laughing E asa de greu la stiinte ale naturii? sunt in clasa a 9-a.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt a 10-a tot la uman. Am avut un coleg care s-a transferat la stiintele naturii anul trecut in sem 2 si se descurca foarte bine. Daca nu te intereseaza meseriile umaniste si iti place mate si biologia eu zic sa nu eziti si sa te transferi. Probabil va trebui sa dai diferenta la informatica, de asta te poti interesa la scoala. Nu'ti fa griji ca nu stii chimie, stiu pe cineva care a venit la uman din cauza fricii de chimie si fizica si acum ii pare rau. Daca te'ai transfera in semestrul 2 ai da teze ca ceilalti de la stiintele naturii, adica la mate, bio, ce mai dau aia pe'acolo :d. Si stai linistit ca nu e asa de greu, cine iti zice ca e vrea doar sa te sperie laughing.

| Maduux a răspuns:

Aoleu nu te transfera! eu sunt la stiintele naturii si vreau la socio...fizica este foarte grea, biologia este destula si ea, chimia e tot grea, si in plus vei da teze la 2 dintre chimie bio si fizica

| Vokii a răspuns (pentru Maduux):

Da, dar ma plictiseste istoria, logica. Sunt mai mult cu mate si bio laughing Iar la tezele pe care le spui tu, ma descurc eu cumva. thinking

| Maduux a răspuns (pentru Vokii):

Atunci bafta!laughing