| Bibiiubesteciocolata a întrebat:

Credeti in dragoste la prima vedere?big grin

Argumentatibig grin

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

La prima vedere poate fi atractia fizica sau indragosteala. Dragostea vine in timp.

| Alexander21 a răspuns:

Da,la vedere da...Problema e ca iti pierzi dragostea cand isi deschide gura si isi da prostia afara.

| ºPishcotº a răspuns:

Sincer nu! Pentru ca nu e de ajuns sa-ti placa aspectul exterior al unei persoane. Trebuie sa ajungi sa o cunosti si pe interior. Stii cum e faza aia cu marul: Pe dinafara perfect si pe dinauntru, putred! Bine ca am cunoscut si cazuri din astea " Ne-am cunoscut si oeste 2 saptamani ne-am luat". Nu spun ca nu e posibil, dar parerea mea ar fi ca nu trebuie sa ai incredere intr-o persoana din prima!

Ceao:*!

| αℓє a răspuns:

Da.
Dragostea pluteste in aer!
Love is in the air.

| BalonaşDulcee a răspuns:

Pregateste-te sa-ti scriu dar nu da funda la nimeni pana n-o citesti pe a meaaa! laughing [sunt nebunaa dupa fundeeee love struck ]

Deci eu iti zic ca exista dragoaste la prima vedere si nu mi s-a intamplat odata sa zic ca am crezut ca e o gluma ceva dar de mai mult de 2 ori laughing
Prima data m-am indragostit de un baiat iti dau un nr 6 [asa ii punea cea mai buna prietena ii punea cu numere laughing ] prima data l-am vazut cand era parastasu lu' tataisu lu o fata Mihaela, baiatul asta 6 se plimba pe strada pe la noi cu bicicleta si prietena mea cea mai buna [5] l-a oprit sa-mif aca cunostiinta cu el [obisnuita de a ei, cum toata lumea o stie pe ea trebuie sa ma stie si pe mine laughing asa si am facut noi cunostinta si cum m-am uitat in ochii lui am simtit o scanteieee uriasaaaaa love strucklove struck doamnee simteam ca zbor [vorba vine, din pacate nu puteam sa zbor sad ] infine spre uimirea mea 5 m-a combinat cu el il iubeam enorm el isi cam batea joc de mine oh go on dar nu ma interesa eu vroiam doar sa pot sal tin de mana, sa ma ia imbrate si sa-l pot saruta (ganduri de copii ce sa-i faci aveam si eu 11 sau 12 ani [acum am aproape 15] ) asa si cine stie ce e aia dragoste nu prea poate scrie eu una nu stiu cum sa0ti explic cand iubesti cu adevarat e un amalgam de sentimente in trupul tau nu mai ai pofta de mancare nu te ia somnul chestii din astea...
Dupa cu al 2-lea tip 1 [tot numar de-al eilaughing] Prietena mea 5 s-a combinat cu tipul asta, si din intamplare el e cel mai frumos baiat de la mine din cartier love struck are niste ochi versi cu marginile albastre, par saten-blond mai inalt ca mine cu cativa cm love struck infine laughing cand 5 ma trimitea sa il chem pe strada la noi (ca pe ea nu o lasa sa plece de pe strada ) mereu eu ma ofeream, eu cu o prietena 9 [numar de-al ei], si uite asa m-am indragostit si de al 2-lea tip uneori ma enervam cand ii vedeam impreuna si ca nu sunt eu in locul ei dar totusi ma bucuram pentru ei. Atentie! si cu tipul asta am fost (pasiunile meleee laughing.) el a vrut sa fie cu mine eu ziceam nu ca vezi doamne a fost cu prietena mea si e urat si nu stiu cum... pana la urma am acceptat :d laughing si dupa parerea mea nici nu am fost cu el, el imi zicea sa ies afara si eu nu ieseam ca ma simteam aiurea fata de 5 si chestii din astea... infine oh go on m-am despartit si de el laughing)
Al 3-lea tip prima data l-am intalnit la un concert[spectacol] ceva gen : AntiDrog, [el nu are numar pentru ca 5 a trebuit sa se mute si nu a mai putut sa-i dea numar laughing ] asa de atunci mie mi-a placut de el oh go on stiam ca e prieten cu un coleg de al meu, dar nu stiam ca e in scoala cu mine laughing infine, si cu asta am fost [sunt si cu el in prezent] sunt cu el de 4 luni chiar daca il plac de 1 an [acum in aprilie fac 1 an de cand il cunosc] infineee oh go on si de asta m-am despartit dar m-am impacat ieri

Nu stiu ce legatura au astia cu intrebarea ta dar am dat si eu aici un raspuns big grin Hai da-mi o funda puppy dog eyes

| Gixaabaii a răspuns:

Eu una cred
desi inainte nu credeam pana nu mi s-a intamplat
dar acum ca mi s-a intamplat totul s-a schimbat pentru ca exista si un farmec aparte la aceasta dragoste la prima vedere.de cum il vezi simti ca te leaga ceva de aceea persoana si te atrage spre ea
are un farmec aparte si il poti simti numai daca te`ai indragostit!

| Sweet111 a răspuns:

Da e super pur si simplu il vezi si stii ca iti place si il vrei langa tine
happy am trecut prin asa ceva si de aceea cred in dragoste la prima vedere; totusi nu as putea spune tocmai dragoste, pentru.ca dragostea vine in timp,dupa ce cunosti o persoana si treci prin mai multe etape impreuna, dar exista mai degraba atractie la inceput, apoi cu timpul si dragostea adevarata.
Fii atenta si ai grija de tine pa pa!
kiss wave

| Bibiiubesteciocolata explică:

@InsomniaTuning foarte tare rasp taulaughingsa stii ca ai dreptaterolling on the floor

| Catutzaaa a răspuns:

Eu una cred in dragoste la prima vedere
m-am indragostit de un baiat ma duceam la scoala si cand urcam scarile un baiat era in fata mea era prima oara cand il vedeam si m-am indragostit de el multor fete de la mine din clasa le placea de el dar nu stiam ca despre el e vorba dar apoi am aflat parca vroiam sa il cunosc mai demult si sa petrec mai mult timp alaturi de el inca si acum il mai plac dar el ma uraste sper ca te'am ajutat si poate ma ajuta si pe mine cineva sa'mi spuna cum sa il fac sa ma placa

Fundita?

| Iulia_4983 a răspuns:

Nu poate fi numita dragoste.Mai degraba atractiehee hee

| madw99 a răspuns:

Daaa.eu cred inn dragoste la prima vedere.pentru ca mi s-a intamplatwinking

| LonelyAngel95 a răspuns:

Cam da.
straight face
Si iti spun si de ce...
hee hee Acum o saptamana, cand l-am vazut pentru prima data... am simtit ca-mi fuge pamantul de sub picioare... m-am pierdut in ochii lui si simteam ca vreau sa fie ceva mai mult!
Si da... e DRAGOSTE :X

| Alexandra2345 a răspuns:

Cred in dragostea asta, eu am cazut in asa zituatie cu jumate de an in urma si m-am intilnit cu persoana de care ma indragostiseram...si am fost cu el doar 2 luni jumate.si acum am mai mult de o luna de cind sufer din cauza lui,traiesc doar cu amintirile,nu-l pot uita, ii vad ochii in fiecare zi, chipul ce ma copleseste in fiecare zi to mai mult...ce sa fk? cum sa ma impac cu gindul ca nu mai e al meu si o acuprinde pe alta?

| Alexandra2345 a răspuns:

Da eu nu cred asa cum ai Spus Iulia...eu acum m-am despartit de persoana care m-am indragostit,si acum imi place de el, nu l-am uitat il vad in fiecare zi nici nu ma saluta, eu totusi dupa cite am aflat de el de rau.totusi nu ma uit la astea nu ma opresc...

| flory_1757 a răspuns:

Da