| Fxsol a întrebat:

Hei TPU, la câte absențe se scade nota la purtare la 10 pe anul școlar ori la 10 pe semestru?

Răspuns Câştigător
| Mandeliu a răspuns:

Salut!

Nota la purtare se calculeaza la finalul fiecarui semestru, deci asta inseamna ca poti face 10 absente intr-un semestru fara sa iti fie afectata nota la purtare.

Succes!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe semestru. Vad ca ai dat castigator raspunsul care ti-a convenit.

| Denisa0954 a răspuns:

La 10 absente nemotivate se scade cate un punct la purtare. Deci dacă ai 10-9 la purtare, 20-8 La. purtare si tot asa. Pe semestru se scade

| JamesWatson a răspuns:

Pe semestru