| GulDan a întrebat:

La ce dai bacu la Uman dar la Real? SI la cate materii dai bacul?

3 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

4 materii, indiferent de profil.

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

La profil real se da bacul la romana, matematica, chimie(biologie/fizica/informatica) iar la profil uman la romana, istorie, geografie( filosofie, logica si argumentare, economie, psihologie si, dupa caz, sociologie). Atat la profilul real cat si la cel uman se da bacul(scris) la 3 materii.

| Mariii1 a răspuns:

Filologie: Se pune accentul pe romana, istorie, geografie, limbi straine si cam atat

Teza la romana, engleza sau franceza (depinde la ce esti avansat), istorie sau greografie (sigur la romana si celelalte 2 cred ca tot la fel.

Mate-info: Se pune accent pe mate, fizica, chimie, informatica.
Teze se dau la mate, romana, informatica si de ales intre fizica, chimie si biologie. Bacul se da la romana, mate si de ales intre fizica, chimie si biologie (cred).
Asa stiu

| Mariii1 a răspuns (pentru Mariii1):

Profil uman la romana, istorie, geografie( sociologie, logica, economie, psihologie etc).