| Rektsona a întrebat:

La filologie, zic la liceu, merg doar fete? Asa am auzit de le unii, precum ca ai sa fii singur intre fete sau lucruri de genul. Nu am nimic cu asta doar sunt curios. Astept raspunsuri, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Fi-meu a fost la filologie si erau 8 baieti in clasa. Si toti opt, rasfatati de colege.

39 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, doar nu e restrictie, doar ca baietii de obicei se axeaza pe stiinte exacte gen matematica, fizica, si se duc pe profilele cu aceasa specialitate. Dar nu e o regula si mai ales o rusine ca baiat sa mergi la Filologie.

| Rektsona explică (pentru Adry05):

Doamne fereste, am chef sa stau intre fete

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu cand am facut liceul in 3 clase de uman erau vreo 15 baieti din aproape 90

| R0R0 a răspuns:

Nu.
Mai nou merg destul de multi baieti.

| IoanaIonuca a răspuns (pentru R0R0):

Merg sa scape de mate, nu pentru ca le-ar placea profilul laughing

| Drimmero a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Sa stii ca asa si este, dar profilul este unul superb si frumos. Ce tot atata mate, daca nu esti facut sa intelegi materia asta, degeaba o faci in scoala, mai ales daca nu te pasioneaza. Mai bine mergi la Filologie unde stii ca ai o sansa sa iei Bac-ul decat sa mergi la mate-info si sa ramai pe vara in fiecare an la mate, fizica si alte minunatii!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu nu am ramas pe vara la nimic! tongue

| R0R0 a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Știu laughing

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Probabil tu ai inteles matematica, eu unul nu intelegeam, am inteles cat de cat unele chestii de baza, dar am simtit ca nu sunt facut pentru asa ceva si am abandonat lupta cu matematica!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu acum descopar cat de frumoasa poate fi uneori.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Fiecare cu pasiunea lui!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu e o pasiune.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Dar se poate transforma in una, poate e ceva de viitor.

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu. Nu o sa ma las purtata de matematica pe viitor.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Bwuahahahaha!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

De ce râzi?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

A fost simpatic raspunsul tau, a fost asa...inocent!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Și totodata sincer.

| Rektsona explică (pentru Drimmero):

Sa iau bacu nu e o provocare lol

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Da, simpatic raspuns a fost, nu am ce spune.

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Așa te vreau!

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Asa cum? E de bine, de rau?

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

E de bine.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Nu ma minti?

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu te-aș minți.

| Florentina9210 a răspuns:

Si eu la fel am un prieten din Bucuresti, care la facultate tot asa, era singurul baiat intre fete. Nu-i bai!

| raluk27 a răspuns:

La filologie predomina fetele. Nu sunt doar fete.
De exemplu, eu am fost la filo si am avut 4 baieti in clasa. Depinde de colectiv.

| Rektsona explică (pentru raluk27):

Sansa sa am o prietena e mult mai mare din cel putin 20 de fete una o fi pe placul meu, happy

| raluk27 a răspuns (pentru Rektsona):

Nu si daca sunt toate nasoale sau daca alea dragute deja au prieten

| Rektsona explică (pentru raluk27):

Se rezolva laughing de obicei am calitati psihologice dezvoltate si plus sunt foarte sociabil

| Rektsona explică (pentru raluk27):

In plus daca nu am ce alege merg si abordez alte fete random din liceu sau din alta parte

| Drimmero a răspuns (pentru Rektsona):

Nu reprezinta pentru tine o provocare? Poate nu pentru tine, dar Bac-ul e o provocare, fara el nu faci nimic, chiar si cu el traiesti mediocru in Romania. Dar e bine totusi sa-l iei, e important

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat. La mine erau destui baieti, pot sa zic ca eram chiar egali. Ideea e ca baietii sunt pasionati de fizica si stiinte exacte in general, fetele is cu limbile straine si de aia is mai pline clasele de fete. Nu e o regula.

| RorySan a răspuns:

Nu.
Sunt si baieti, mai putini dar sunt.

| Rektsona explică (pentru RorySan):

Na acum sper sa prind un colectiv mai bun decat il am acum si la propiu si la figurat

| RorySan a răspuns (pentru Rektsona):

Nu se stie niciodata!
Cand te astepti mai putin atunci va fi cel mai bine. ^_^

| Rektsona explică (pentru RorySan):

Dumnezeu sigur stie big grin