| Alexytzu a întrebat:

As vrea sa aflu ce/cum este la liceul militar

Ce mateteri se fac si la ce nivel
De cate ori te poti duce acasa sau iesi.
Cum este cu statul acolo (ma refer la tot: mancare, dormit, disciplina...)stiu ca depinde si de liceu.
As vrea sa aflu opiniile voastre ce pareri aveti si sa aflu cat mai multe.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am fost militar dar nu te pot ajuta prea mult. S-au schimbat multe. Poti, insa, gasi pe net destule forumuri unde se discuta asta.
https://goo.gl/LdPFJH

| PsyhoChild a răspuns:

Acolo pot sa spun ca au un program foarte sever.
Daca te duci vei sta la camin langa liceu cel mai probabil si nu te vor lasa sa pleci acasa decat de sarbatori.
Mancarea este decenta, adica pentru un corp sanatos este chiar recomandabila.
Acolo se fac materii normale precum romana si matematica la care trebuie sa fi as.
Ca sa intri la el dai proba scrisa la istorie, romana si mate si probe de alergat.
Sunt destui de severi profesorii de acolo daca nu ii asculti, dar daca iti place si chiar vrei o sa ai o pensie ditamai.Acolo se fac grade precum caporal si alte chestii.
Cel putin la mine in judet asa se face

| Alexytzu explică (pentru PsyhoChild):

Ai voie si cu parul mare?

| speed1415 a răspuns:

Este un liceu bun dar greu. Ai de trecut ceva teste si ceva probe fizice. Din cate am inteles poti merge in fiecare weekend acasa daca media notelor din acea saptamana este peste 7. Mancarea, Cazare si bilete catre casa sunt pe gratis. Mai stiu ca in fiecare zi ai inviorare de dimineata. Adica fugi in bustul gol vreo 200 metri. A da si trebuie sa nu ai nici o boala fizica sau mentala. Cele mai multe le poti afla la centrul militar din orasul tau. Succes