| Xemfox07 a întrebat:

Ce parere aveti despre cei care se cred destepti din pricina catorva note bune la scoala?

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Nu trebuie sa am o parere, vorbesc din experienta: cand ajungi in final sa lucrezi undeva, notele nu mai conteaza, asa ca se separa imediat cei care se cred destepti, de cei care sunt cel putin compententi si sunt in stare sa-si indeplieasca sarcinile. Din pacate, o parte dintre cei care se cred destepti si au gura mare, devin repede sefi sau se lipesc de cate o pila, dupa care nu prea mai scapi de ei.

| Xemfox07 explică (pentru tpuuser999):

Pe mine ma mai enerveaza acele persoane care se cred superioare fata de colegii lor doar pentru ca au note mai mari ca ei. Si eu am note mari, dar niciodata nu m-am crezut destept pentru asta.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O parere buna. Ei sunt care merita respectul.

| Xemfox07 explică (pentru Salontanul):

Ma indoiesc. Respect ar trebui sa merite toti cei care se supun regulilor profesorilor. Pentru mine un copil cu note bune la scoala este doar un elev silitor, nicidecum destept.

| Salontanul a răspuns (pentru Xemfox07):

Depinde. Majoritatea sunt destepti. Tocilarii se vad ca raspund ca robotii. Dar macar au hotararea sa invete si pentru aia merita respect.