| sebypaol a întrebat:

Maine e prima data cand ma duc la pregatire la matematica. Mie frica in primul rand o sa-my dea test pentru prima data la pregatire la matematica. + trebuie sa vin cu un parinte sau vb si ma lasa acolo si fac cu ea sau asIsta si parintele deoarece mie si frica si rusine deoarece aproape habar nu stiu mai nimic la mate + sunt in 8 si am examen da. Va rog rasounder ca mi-e frica.

Răspuns Câştigător
| Adriana244 a răspuns:

Doamne...am fost si eu in aceiași situație ca și tine in clasa 8. Stai chill ca si eu eram paralelă la mate si m-a ajutat foarte mult meditatiile dar e cam târziu totusi adică materia din a7a se aplica f mult in a8a si regret ca nu am inceput din timp. Nu esti primul si nici ultimul copil care nu stie aproape nimic...e ceva normal doar te duci sa înveți no? te obișnuiești f repede si sa nu.ti fie jenă să.i spui ca nu ai inteles sau ca nu sti un exercițiu. Am intalnit si persoane care nu știau nici înmulțirea si cu ajutorul meditațiilor au luat nota bunicică la examen. Funda?

1 răspuns:
| Crackman a răspuns:

Cea mai mare prostie, daca vrei performanta invata singur, ia parintelw sa vb cu ala / aia si da o sa dai un test sa vada unde te incadrezi.