| Virk a întrebat:

Sunt la profesionala si azi am intrebat.o pe diriginta daca ma pot transfera la liceu iar ea a zis ca nu pot pana in clasa a 11. a dupa ce termin profesionala. Ce inseamna asta? Am citit aici undeva ca pot sa ma transfer la liceu dupa clasa a 9.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu prea stiu cum e cu profesionala ca eu sunt la liceu bun. Insa aceste lucruri se vorbesc cu directorul, vine unul din parintii si tai si explica directorul ce si cum. Adevarul e ca e cam greu daca esti la profesionala, faci ore putine si usoare si cred ca de aceea poti in a 11 ca nu acumulezi informatii. Bafta

| Virk explică (pentru anonim_4396):

Mersii de raspuns! Nu sunt asa de usoare orele aici. adica trebuie sa imi invat la 2.3 materii pe zi

4 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Legea e una, iar "opinia" unora poate sa fie posibil interesata, asa ca e posibil ca directorul o sa iti dea acelasi raspuns cu diriginta, daca cumva ei au un interes oarecare (copii putini de exemplu), asa ca eu personal as incerca sa capat un raspuns oficial de la cineva complet impartial si care stie legea, cum ar fi ministerul invatamantului (le dai telefon), avocatul poporului, avocatul familiei, ETC.

| Virk explică (pentru ziftode):

Suntem 30 in clasa. nu cred ca ii intereseaza daca pleaca 1

| ziftode a răspuns (pentru Virk):

Vorbesc de intreaga scoala, nu doar o clasa