| Mafia4ever a întrebat:

TPU, vreau sa citesc o carte thinking Nu stiu ce sa citesc... ceva frumos, care chair emrita citit. Daca se poate sa aveti idei.

17 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Ultimele carti pe care le-am citit sunt "Primavera" - Lilli Promet, "Afacerea Boiscoran" - Emile Gaboriau si "Va place Brahms?" - Francoise Sagan. Lectura placuta!

| DrunkenRat a răspuns:

Anne Rice - The Vampire Lestat

| xlollypop a răspuns:

Pretty little liarslove struck

| axeldavid a răspuns:

Citeste niste carti dupa care s-au facut filmele care ti-au placut

| Mafia4ever explică:

Merita*

| aniriiiiii a răspuns:

Barbara Delinsky - Evadarea, carti interesante poti gasi cumparand revista libertatea pentru femei, in cazul in care iti plac cartile romantice thinking :*

| Deleb a răspuns:

Cum m-am apucat eu sa cites o carte despre dragostea a 2 oameni, un american si o indianca. Numele Maitreyi scrisa de Mircea Eliade. Mai poti incerca basmul Aleodor Imparat.Sau Cocosatul de la Notre'Dames. O zi buna!

| Mikiee a răspuns:

P.S. i love you
Gazda
Gena lui isis + reginele dragon
O singura fotografie
Pergamentul secret
cartea aia dupa care s-a facut filmu ala nou the girl with a dragon tattoo [cred ca sunt 3 carti ]
planeta celor 2 sori
eu le iubesc pe astea. sper sati placa :*

| uNKN0Wn a răspuns:

Incearca Moby Dick.Crede-ma cartea e total diferita de povesti si este extraordinara.E cartea mea preferata.Bafta!

| Anq209 a răspuns:

La Medeleni de Ionel Teodoreanu(toate volumele)E o carte care are cate putin din fiecare comedie, drama si iubire.

| Anq209 a răspuns (pentru Anq209):

Sau un basm dramatic "Tinerete fara batranete si viata fara de moarte" sau cartile lui Jules Verne.

| Anq209 a răspuns (pentru Anq209):

Domnul Trandafir,Mara sau carti de joc (Popa prostu, Septica, Macaohee hee )

| KatherinePiercee a răspuns:

Invingatorul e intotdeauna singur- Paulo Coelho

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Buna! Daca nu ai citit pana acum jurnalul unui pusti, iti spun ca ar fi cazul, daca iti place comedia.Cartea esta amuzanta.
Este jurnalul unui copil care si povesteste viata,cu momente amuzante, triste, chiar romantice...Cartea perfecta pentru copii/adolescenti

| Ramonne a răspuns:

Sange Albastru -de Melissa de la Cruz. Cartea asta merita, crede-ma :d

| GerovitalseBumControl a răspuns:

Harriet spioneaza-Louise Fitzhugh/Tabara-Louis Sarch/Alchimistul-Paolo Cohelo

| Sobetchi_Maxim_1995 a răspuns:

Stieg Larsson-millenium triology