| cedracumacauti a întrebat:

Voi cum retineti cel mai bine o lectie?

Răspuns Câştigător
| Okami23 a răspuns:

Intelegand in primul rand continutul ei, apoi recitind-o de cateva zeci de ori si punand pe cineva sa te asculte, daca nu intelegi lectia o sa o uiti. mult succes la invatat

7 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara,lecţia se învaţa direct de la oră dacă eşti un pic atent,toată atenţia să fie asupra lecţiei, mai sunt şi cazuri în care unele persoane pot învăţa scriind poezii şi ascultând profesorul, adică atenţie distributivă, la lecţia explicată de profesor înţelegi cel mai bine, faţă de unele chesti online.
O seară plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Chiar dacă i-ai dat fundă, răspunsul nu este nici pe departe complet. Uite aici cum reții cel mai bine o lecție și, în general, tot ceea ce trebuie să reții. Citește toate cele șase episoade ale ghidului, te va ajuta să faci mari progrese. http://www.lecturirecenzate.ro/2012/08/03/teste-examene-1-motivatia/

| Okami23 a răspuns:

Multumesc pentru funda, sa iei 10

| cedracumacauti explică (pentru Okami23):

Sa dea Dumnezeu...fac cu o profesoara cam severa...crying Dar poate o sa i-au nota bunicica

| Okami23 a răspuns (pentru cedracumacauti):

Ce materie, nu uita secretul este sa intelegi lectia, daca tocesti uiti pana la scoala. ps foarte tare numele tau

| Outspoken19 a răspuns:

Sa fiu atent din clasa. si sa repet putin acasawinking

| blueskies14 a răspuns:

Fiind atenta la ora, dar si asezandu-mi frumos lectiile in caiet.