Am fost operată recent la ovarul stâng pentru chist prin laparoscopie, au trecut 24 de ore, soțul meu a stat cu mine toată noaptea și mi-a oferit sprijin și acum după 24 de ore nu îmi da voie sa ma ridic din pat fără ajutorul lui, oare de ce face asta? Credeți că mă iubește?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Sigur ca te iubeste.
Insa ar fi cazul de maine sa te ridici din pat, stiu ca si cei operati la coloana dupa maxim 24-48 de ore trebuie sa se miste cumva, sa faca cativa pasi zilnic!
Statul in pat nu ajuta ba din contra este "mancator" de muschi, pentru ca atrofiaza muschii in timp-lipsa miscarii. Si nu doar muschii, lipsa miscarii este dusmanul organismului!

Eu și azi am vrut sa ma ridic dar soțul meu a zis că nu e bine sa fac efort

| Simpatic a răspuns (pentru Anonim12348906785432134567890987654321245678909876):

A gandit bine, maine daca te simti in stare poti face cativa pasi sau mai multi dupa caz!

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ba ai 16 ani, ești însărcinată și iubitul te-a părăsit. Ba nu poți să rămâi însărcinată, acum este operata. De născut când naști?