| megarogorty a întrebat:

Am o problema imi place de o fata foarte frumoasa si sunt in carucior cu rotile boala mea e distrofie musculara si nu stiu daca o sa ma placa si ea ca sun in carusior cu rotile sunt suparat i-am scris pe facebook cai foarte frumoasa si ca e superba dar a zis msoare a inteles ceam vrut sa zic da am emoti cas in carucior de ce eu doamne dc sunt asa off! funda am 14 ani

5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Fetele in ziua de azi vor plimbate,distrate,bani cheltuiti cu ele, tu in carucior ai face bine sa te resemnezi ca nu vei avea parte de atentia nici unei fete, cu atat mai putin foarte frumoasa, imi pare rau ca sunt asa dura cu tine dar asta e realitatea, nu are rost sa speri la ceva ce nu se va intampla nicidata

| megarogorty explică (pentru Felys):

Atunci prefer sa mor

| Felys a răspuns (pentru megarogorty):

Viata e pretioasa indiferent sub ce forma este traita, trebuie doar sa te detasezi de starea in care esti si sa treci cu deminitate prin viata care ti-a fost oferita.capul sus

| TPUuser199 a răspuns:

Nu cred ca este ultima fata de pe pamant, keep calmwinking

| TimariuLuisa a răspuns:

Hey happy Nu te descuraja. Sunt sigura ca ai calitatile tale pentru care sa fii placut. Nu trebuie sa arati bine ca sa ii placi cuiva.Trebuie doar sa fii tu insati si sa zambesti cat mai mult. Uite ce e, eu zic sa nu ii mai spui ca ii foarte frumoasa si ca e superba pentru ca ai putea sa pari putin disperat. Complimente simple si in limita bunului simt.Eu una le apreciez happy. Si vreau sa iti spun ca faptul ca esti in scaun cu rotile, din perspectiva mea, nu te dezavantajeaza pentru ca esti un om ca oricare altul. Poate ca nu poti sa faci tot ce face un om normal, dar sunt convinsa ca ai propriile moduri in care sa te distrezi.Nu trebuie sa faci ce stii ce chestii si sa cheltuiesti nu stiu cati bani ca sa multumesti o fata. Mie, ca si fata, ar putea sa imi placa si de cineva paralizat atata timp cat are o inima mare big grin Sper ca te-am ajutat, daca mai vrei alte sfaturi, trimite-mi un mesaj in privat.