| Adinaaa76 a întrebat:

Am si eu o intrebare si anume urmatoarea e normal ca la 17 ani sa fiu foarte nervoasa, sa ma enervez si sa tip la parintii mei cand ne certam in sensul ca nu ma pot controla si nu doar cu ei sunt asa cu majoritatea oamenilor cu care intru in conflict? Stiu ca e o varsta critica dar mereu ma gandesc sa nu fie ceva pe baza nervoasa ceva ce o sa ma afecteze mai incolo...

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Sigur esti foarte stresată si fara sa vrei reactionezi asa țipînd ca sa te descarci, ai dreptate ce ai tu este pe bază de nervi si daca de acum nu te poti autocontrola o sa ti fie greu pe viitor cand vei îmbătrînii, deoarece probleme o sa tot fie destuile si faptul de a fi mereu in conflicte cu altii este o calitate negativă de care cumva trebuie sa scapi, gîndeste te ca te vei angaja undeva, ce o sa faci o sa țipi la colegi? La șefi ori de cîte ori te enerveaza careva, colegii poate te vor intelege, dar șefii tai clar nu vor intelege ca asta esti tu, important este acum la varsta ta sa faci eforturi sa te calmezi, sa te controlezi si sa lasi nervii, vorbeste cu părintii tai si explica le situatia ta ca numai poti si trebuie sa gasesti impreună cu ei solutia, sa te vada medicul de familie, sa i ti dea tratament sa te mai calmezi. Sanatate multă.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă sarut mina sanatate multă.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este normal!
Lipsa bunului simt isi face prezenta, dar doua palme peste gura de la parinti, ti-ar fi de mare ajutor si te-ar trezi la realitate!

| Adinaaa76 explică (pentru Violleta2022):

Aha..si asta vine de la o persoana care nu ma cunoaste si nici nu-mi stie viata...foarte fain

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e normal. Mai ales doar cu ei.

| Anonim9114562123 a răspuns:

Nu, nu esti singura care face asta, inseamna ca parintii tai sunt "permisivi". Dar ar trebui sa incerci sa nu te mai consumi atat din orice, ca iti scade sistemul imnuitar sa te superi din orice atata de des. Incearca sa fi mai indiferenta si sa te gandesti cum ar fi sa tipe cineva la tine cum o faci tu. Succes!

| Adinaaa76 explică (pentru Anonim9114562123):

Mersi pentru sfat, da cam asa e ca nu mi-ar placea sa tipe sau sa se comporte cineva cu mine uneori cum o fac eu

| Adinaaa76 explică:

Mersi o sa vad ce zic ai mei si probabil farmacistul de medicamentele astea