| Mara6392 a întrebat:

Bună! Am și eu o întrebare: am avut o relație cu un băiat și mama lui, uneori, ne zicea că nu suntem pregătiți pentru unele lucruri. De exemplu, am stat în pat, eu în brațele lui și cu pătura pe noi și când a venit mama lui să vadă ce facem, ea a zis că nu suntem pregătiți pentru acest pas, că e prea devreme în relațiea noastră. În acel moment al relației, aveam aproape 2 luni și ambii avem 18 ani. Nu ar trebui să simțim noi când suntem pregătiți pentru pasul următor, nu ea? Gen, nu ea este în relție cu el, ci eu. Înțeleg că poate vrea să ne dea sfaturi, dar eu sunt de opinie că eu și partenerul meu ar trebui să știm când este ok să facem următorul pas.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

De obicei discuțiile astea apar acolo unde nu există comunicare între părinte și copil. Părintele nu își cunoaște plodul, nu are încredere în el și simte nevoia să intervină. De multe ori chestia asta ajută, și chiar ține sub control un copil problemă, dar nu sunt sigur dacă funcționează la oricine.

| Mara6392 explică (pentru Frank51):

Din câte am observat, el are o relație strânsă cu mama lui, dar uneori simt că mama lui a intervenit de foarte multe ori. Chiar și la despărțire a intervenit și i-a luat apărarea că de ce nu poate să stea nici 30 de minute pe zi cu mine.

1 răspuns: