| BrOnaJeu a întrebat:

cum as putea sa ii fac pe parintii mei sa imi ia un telefon? Deoarece ma tot amana. imi spun lasa mai intai sa facem aia, lasa mai intai trebuie sa fac ailalta... Cum as putea sa ii conving sa mi-l ia?

18 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Depinde ce telefon vrei, daca vrei unul de 14 milioane sau 20 de milioane, nu cred ca ar trebui sa ii mai bati la cap
Daca vrei unul de 2 milioane, hai sa zicem 6, merita sa te rogi de ei.
Gandeste-te totusi ca altii se roaga pentru o felie de paine, iar tu esti suparata ca ai tai nu iti cumpara un telefon

| Latinmoon a răspuns:

Roaga-i sa-ti dea alocatia si inca cativa banuti pentru a strange sa-ti iei si tu un telefon!winking

| Latinmoon a răspuns:

Dar nu uita ca mai trebuie si tu sa-i intelegi daca trec printr-o situatie mai dificila!
Good luck! >big grin

| TheStory a răspuns:

Batei la cap mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ca sa vezi, dintr-o data telul nu mai primeste apeluri, UNEORI nu merge tachul ca sa apesi sa raspunzi sau poti sa ii lasi in pleata domnului pe ei si dupa cateva zile de a lua salariu pur si simplu l-ai pierdut. il lasasei in banca si plecasei.

| BrOnaJeu explică (pentru anonim_4396):

Tlefonul meu nu are tach big grin. de asta vreau unul nou

| anonim_4396 a răspuns (pentru BrOnaJeu):

Mai eu aveam un LG pe sina si pana la urma nu mai mergea sa raspund uneori se blocau butoanele nu stiu ce draci, deci merge. Si eu ma chinui sa ii conving pe ai mei da zic ca e prea scump ( stiu ca e da imi placeeeeeeee ).
Succes :*:*.

Răspuns utilizator avertizat
| SerafimHD a răspuns:

Roaga-te mai mult, incearca sa ii faci pe ei sa creada ca acest lucru este necesar, si ai putea sa faci mai multe sarcini sa ii ajuti mai mult si sa le mai dai peste nas cu cate un apropo gen:" acum o sa ai mai mult timp sa imi iei un telefon". Fii calma si discreta. Sper sa mearga!

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Heihappy
Ok,deci conteaza si pretul telefonului pe care tu ti-l doresti... poate ei nu au posibilitate sa ti-l cumpere.Un mic secret:Incearca sa faci treburi prin casa, sa ii ajuti cat mai mult, acum cand vine scoala sa incerci sa iei note mai mari ca pana acum.Sigur vor remarca toate astea.Si ii poti intreba de telefon cand sunt intr-o stare buna...nu cand sunt suparati(crede-ma stiu din propria experienta). Sper ca te-am ajutat!happy

| SoloPC a răspuns:

Zi odata.
Auziti mie mi-ati prmis ceva eu nu mai suport jafu asta de telefon s-a stricat uitel ce zgariat este dabea mai ma tine baterie si davea mai ma aud cei cu care vorbesc cand aveti sa imi cumparati si mie un telefon :?

| TPU3455353576 a răspuns:

Stringe singur bani eu am strins deja 300

| Ali1234 a răspuns:

Pai sa stii ca si eu trec prin aceeasi situatie si imi strang banii pentru ca ei mi-au spus ca daca ii strang singura pot sa mi-l cumpar.Doar ca la mine este putin mai greu ca am deja telefon si cel care vreau sa-l cumpar este un Asha. si este mai mult de 300 lei, oricum macar tu sa ai noroc!
bafta

| gabryella02 a răspuns:

Daca au o problemma financiara mai asteapta..., daca nu spune-le ca iti doresti foarte mult si ca vechiul telefon nu este prea bun. Succes!