| LtBlue6392 a întrebat:

Sunt fată şi am 11 ani.
Am nevoie de ajutor. Prietena si colega mea (fosta) ii plăcea de un coleg si acel coleg la fel. Dupa 1 an si cateva luni acel coleg ( o sa-i spun Alex ) i-a propus colegei mele ( o sa-i spun Ana ) sa fie impreuna. Ea a acceptat. Dupa 2 zile Ana i-a zis lui Alex ca nu mai vrea sa continue "relația". Alex vorbea si cu mine si imi cerea sfaturi. La un moment dat, dupa ce l-am calmat sa nu mai plângă ( şi băieții plăng ) am început să vorbim deschis, să glumim si parcă eu am inceput sa simt ceva pentru el. Asa am tinut o timp de 2 zile sau 3. Dupa aceea el a încetat să-mi mai scrie. Adica nu am mai vorbit deloc. Nici " bună cf ". Am observat ca el de fapt se plictisea si imi mai trimitea mie mesaje. Atunci m-am suparat pe el si mi-am decis sa nu ii mai trimit mesaje.

Problema e ca de fiecare dată cand imi trimite cate un mesaj incepe sa-mi bată inima repede. Vreau sa uit de el... nu vreau sa sufăr după. Imi puteti da un sfat? Multumesc!

9 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Ii dai block, nu ai nevoie de baieti la varsta asta. Fa-ti multi prieteni fara sa te implici prea mult sentimental. Doar nu vrei sa fii instrumentul lui pe care s ail foloseasca cand se plictiseste. Esti fata desteapta te descurci tuwinking

| mihaicelsfant a răspuns:

Cati ani are alex? si dupa iti dau si un raspuns ce sa faci

| LtBlue6392 explică (pentru mihaicelsfant):

11 ani

| mihaicelsfant a răspuns (pentru LtBlue6392):

Spune-i ca ai sentimente pentru eltongue cine stie ce simnte pentru tine

| LtBlue6392 explică (pentru mihaicelsfant):

Nu sunt sigură. Oricum el e la alta scoala... eu la alt liceu... degeaba. Oricum merci pentru răspuns ✌

| mihaicelsfant a răspuns (pentru LtBlue6392):

11 ani liceu?

| T0T a răspuns:

Astea-s problemele tale la 11 ani? Pune mâna pe carte, părinții tăi ce spun de asta?

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru T0T):

Daca o prind parintii, o bat de nu mai iese din camera ei laughing

| mihai69 a răspuns:

Citește o carte captivantă și lasă naibii FB-ul.