| anonim_4396 a întrebat:

Buna Tpu.Am nevoie si eu de ajutor. La anul am nunta ma cununa baiatul lui nasa care m-a botezat. De curand sotul e plecat in Anglia si am fost cu cumnatul si cumnata mea la nasii mei. Cumnatul este fratele sotului meu si i-a spus lui nasul care ne cununa sa il cunune si pe el si pe cumnatamea. Mie mi se pare cam aiurea putin ca nasii care ma cunune sa ii cunune si pe ei. Cumnatul meu are nasii care i-a botezat fetita dar acum isi cauta altii si i-a gasit tocmai pe nasii care ma cununa. Sigur are un scop ca lui cumnatul meu ii cam plac banii si nasii mei au o situatie mai buna ca el. Ajutati-ma.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem cu ce te ajuta, totul depinde de viitorii nasi, doar ei pot lua o decizie, respectiv sa accepte nasirea si pentru cumnatul tau sau numai pentru tine.
Sigur ca ai putea incerca sa-i convingi sa renunte dar cred ca nu ar fi o idee buna.

| darrio2007 a răspuns:

Nu vad de ce te deranjeaza? Daca nașii vor sa-i cunune si pe ei lasa-i sa o faca.Sau tie iti plac banii si nu vrei sa-i imparti cu fratele sotului tau.Si crezi ca daca va cununa, nașul o sa va incarce de bani?

| cretulina2013 a răspuns (pentru darrio2007):

Pe mine nu ma intereseaza banii. dar daca eu ii faceam asa cumnatului meu lui nu-i convenea sa ii fac asa ceva ca il cunosc destul de bine.

| darrio2007 a răspuns (pentru cretulina2013):

Ce tie nu-ti place altuia nu face.

| VerdeLila a răspuns:

Daca nasii vostrii accepta sa ii cunune si pe cumnatii vostrii si va deranjeaza lucrul asta, atunci decizia va apartine daca mergeti la biserica cu ei sau aveti alti presupusi nasi. Spor la organizat si nunta de piatra!