| Apa13 a întrebat:

Ce parere aveti despre relația compusă dintr-o moldoveanca și un tigan? Pareri sincere ca rog

144 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tu moldoveanca eu tigan, tu cuminte, eu golan happy

| Simpatic a răspuns:

Daca nu ar fi fost in mintea ta o urma de indoiala, de ce ai mai fi pus intrebarea? deci te indoiesti, stii probabil ca ceva nu este bine!
Am zis probabil, in rest prejudecati vor fi mereu, indiferent cine cu cine umbla.
Si in SUA cat is ei fondatorii si promotorii democratiei moderne (Caci democratia a pornit din Grecia antica, de acolo si cuvantul demokratia, format din demo si kratos) inca persista rasismul si asta spune tot.

| RAY a răspuns:

Sincer? cred ca spun si eu pacat de tigan

| Apa13 explică (pentru RAY):

De ce pacat de tigan?

| RAY a răspuns (pentru Apa13):

Daca spun ma baneaza doamna admin

| sierra1 a răspuns:

E vreo problema?

| Apa13 explică (pentru sierra1):

Da, sunt împreuna cu un tigan de aproape 3ani și părinții nostri nu sunt de acord, el este convins ca renunta la părinții lui pentru mine dat eu nu știu dacă este bine sa renunt la părinții mei pentru el dar știu ca ma iubeste nespus și-ar da și viața pentru mine

| Vikaa a răspuns (pentru Apa13):

Ascultati parintii, ei stiu cel mai bine.

| Simpatic a răspuns (pentru Apa13):

Sa nu patesti ca in metoda loverboy, citez un tigan canta : sunt un fel de aer rece care te ia, te agata, te invarte, te duce si apoi pa.
era vorba de metoda lui de cuceri si a duce la produs pe cele care cadeau in plasa.
nu vreau sa zic mai multe dar eu unul nu am incredere in tigani pentru ca stiu cum sunt cam toti, si aschia nu sare departe...am copilarit cu tigani, am stat in gasti cu tigani cam stiu ce gandesc ei!

| Apa13 explică (pentru Simpatic):

El este altfel, îl cunosc foarte bine, părinții lui sunt oameni normali și optează pentru o cariera, învățătura și educatie

| Drimmero a răspuns:

Parca zici ca e o relatie compusa dintr- capra si o oaie, nicidecum intre 2 oameni/

Daca se potrivesc, eu unul nu am nici cea mai mica parere,, e fix treaba lor.

| Mosotti a răspuns:

Nu are nici o importanta ce natie sunt cei doi, au importanta caracterele, atat. Sunt moldoveni okey si neokey, tigani okey si neokey, bucuresteni la fel, deci daca ambii sunt ok, merge treaba.

| GabiNoS a răspuns (pentru Mosotti):

Natia si rasa conteaza mai mult. Probabil ca fata in cauza e o cur_va, sau e o tiganca mai alba si nu se mai considera tiganca, etc.

Valabl pentru toate romincele casatorite cu straini: toate sunt cur_ve iar plozii nu pot apartine natiei romanesti.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiNoS):

Nu e asa! Oamenii sunt oameni, atat, in rest nu conteaza, daca stie sa se poarte, are ceva prin cap si arata cat de cat, orice om e la fel. Faptu ca eu ma culc cu mai multe sau una se culca cu mai multi, asta nu inseamna ca suntem curvi, inainte de relatie avem voie orice, doar e placere, nu e durere.

| GabiNoS a răspuns (pentru Mosotti):

Deaia jumatate din moldoveni arata a corcituri tiganesti? Nasoala treaba sa te nasti moldovean in ziua de azi atunci.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stii ca se intampla sa fie tigani profesori, medici, samd, nu? E trista abordarea asta a ta, si din pacate sunt multi care o adopta. Daca e OM, conteaza ce culoare a pielii are?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

''Daca e om conteaza ce culoare a pielii are ''
Sunt tigani albi la culoare nici nu iti dai seama ca sunt tigani chiar blonzi cu ochi albastri da da valeria e aeriana traieste pe alta planeta toti au ce au cu tiganii tuciurii da pe aia albi nu ii vad.
Si utilizatoru valeria nu ar trebui sa stea la bulau pentru atac rasist la adresa tuturor tiganilor? Inainte de a mi spune mie unde sa merg puneti ochelari de vedere si citeste toate raspunsurile

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca stau sa citesc... da' stai ca nu lucrez la politie, si nici sa stau sa fac plingeri ca sinteti voi cu capul pe aici nu ma apuc sa fac. Deci... toate bune. O sa ajungeti poate si voi in pozitia in care cineva sa va dea deoparte pentru simplul fapt ca sinteti romani si atunci o sa intelegeti cum e pentru multi tigani si de ce trebuie apreciati de doua ori mai mult cei dintre ei care sunt oameni. Si mai ales sa nu ii bagi pe toti in aceeasi oala fara sa ii cunosti.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce bine ti-ar prinde tie o sesiune de o saptamana la bulau...

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

De ce ca mi am spus parerea hai du-te si canta la alta masa!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

O parere de care mie unul mi-ar fi rusine, fiindca e fondata pe absolut nimic rational.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce rational ma omule trezeste-te cand i-am trimis linkuri cu adrese ce fac moldovenii si moldovencele ei
Si cand la tv se difuzeaza incesturi si violuri frecvente de moldoveni lasa-ma dracu in pace omule cu rationamentul tau de aia nu mai pot eu ca tie tie rusine eu mai mult mi am expus parerea despre ce fac ei prin acele adrese si eu stiu ca nu toti moldovenii sunt la fel, sunt oameni extraordinari chiar am eu in curte da eu nu am spus ca mi-ar fi rusine sa ies cu o moldoceanca si ca imi pierd demnitatea

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca in familia ta extinsa care are 200 de membri, 20 sunt infractori si eu tot dau stiri cu aia la teve, ar trebui sa presupunem ca toti sunt infractori, nu? Ce ai vrea sa vezi la stiri, "astazi la Vaslui nici o baba nu a fost violata" sau "in liceul x, peste 80% au luat bacul" si de-astea? Nu o sa vezi. Stirile cu normalitate NU VIND.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sunt sigur ca sunt multe incesturi care nu au fost anuntate de catre fice, nepoate etc din anumite circumstante. da mas mira ca la Vaslui sau pe acolo sa nu se produca vreun viol sau incest macar din 7 in 7 zile daca nu zilniclaughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate treaba asta e valabila cam peste tot in mediul rural unde educatia e la pamint. Poate ca in alte parti nu se raporteaza nici cit in Vaslui, si de aia au ajuns astia mereu in presa. Plus ca statistic vorbind Vasluiul e si polul saraciei...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tara noastra a fost facuta de ris de toti imbecilii plecati pe afara ca sa faca orice altceva dar numai sa munceasca nu. Majoritatea dintre ei o fi tigani? Nu o fi? Chiar nu conteaza, atita vreme cit romanii get-beget mai au mult pana sa arate cu degetul pe toti din jur ca ei sunt fara pata...

| relian a răspuns:

Omule tu chiar esti plecat cu sorcova, ori esti indoctrinat rau de tot, tu nu vezi decat cantareti, altceva nu mai stii.Mai stai nitel mai cauti pe net ceva,vii pe aici si bagi sa arati,numai tu stii ce.
Vrei ca eu sa caut o stire de cativa ani acum despre andra a ta?

Reciteste ce am scris, nu am spus ca am dovezi, am spus clar "am citit o stire acum cativa ani in ziarele din ro in care andra si maruta nu stiu la un concert ce nu daduse, taxe, impozite ce se da asta am zis.
Nu lucrez la fisc sa stiu, ori sa am dovezi.
Am mai spus daca cineva a scris alea inseamna ca ceva a fost. Daca vrei sa iti caut eu stiri de 2-3 ani in urma sau sincer nu mais tiu exact cand, dar stiu sigur ca andra era si maruta, ca aparea ala pe la tv cu showurile lui de 2 lei laughing
Jigniri aduse catre andra laughing dar esti cumva vreun avocat ceva?
Omule trezeste-te,cred ca ai luat ceva etnobotanice,pe net am voie sa scriu ce cred,sa scriu orice,chiar sa si jignesc,asta in caz ca nu stiai.
Dar uitasem ca in RO nu ai voie sa spui nimic despre vedetele lu peste prajit laughing
Omul sau orice om ar dreptul la libera exprimare,deci atata timp cat eu nu prezint nimic,nu mediez mai stiu eu ce emisiune,asa pur personal am voie sa zic orice despre oricine,asa zice legea,aia dreapta nu cele din RO.
Ca urmare ce am spus despre aia ce tui ridici in slavi nu retrag nimic.
Daca parerea ta despre ei este una buna, nu te astepta ca si altii trebuie neaparat sa faca la fel.
Fiecare cu parerea lui, parerea oricui trebuie respectata. Poti veni sa comentezi dar fara sa injuri, sa faci lumea hitlerista si ce ai mai zis laughing acum am vazut ca tiau sters si tie comentariile alea, ori leai retras tu habar nu am.
Primul care a inceput cu jigniri a fost ala deti tinea tie isonu, vad ca si comentariu lui a fost sters laughing
Eu daca am comentat ceva nu am jignit pe nimeni personal.Ca am spus ceva de persoane publice, de vedete am tot dreptul sa fac asta.
Cui nu-i convine sa nu se faca vedeta laughing dar pe tine si pe altii de pe aici nu am jignit.Am jignit pe ala ce m-a facut jegos pentru ca merita,a mai avut el o incercare si alta data cu mine,de aia am zis de data asta nu tac laughing in general eu nu jignesc daca cineva imi vorbeste frumos.
Spui ca ma luai de f amilia lui? Asa si ce? Pai sa inteleaga,sa nu cumva sa inveti si copii aia ce face tacsu laughing dar de regula stii vorba aia aschia nu sare departe de trunchi laughing
De alta data sa vorbeasca frumos,eu nu i-am vorbit lui nimic,nici nu am comentata eu la comentariu lui, pentru ca am zis am mai avut cu el ceva discutii si il ocolesc.
Tu ai inceput ok dar apoi ai dato rau de gard, dar rau, Hitlerist si ce ai mai zis laughing
Iara de reclamat eu nu am reclamat nimic, nu reclam pe nimeni, probabil altii au facut-o.

Deci ar fi cazul sa stii sa faci diferenta intre persoanele publice si restu.Persoanele publice poti fi atacate indiferent ca este corect sau nu.
Asta e asa se face in toata lumea asta.
Numai am citit mai devreme ca banciu, probabuil e stire veche ca a jignit-o pe Serena din serai laughing asa si ce omu n-are dreptate? Omu na spus nimic de cum joaca, a vrut sa ii faca portretu numai laughing

Dar ce spui de cei care injura si ce mai fac pe la fotbal si mai stiu eu pe unde, pe aia de ce nu te duci sa-i iei tu la bataie laughing hai sa te vad.De ce nu-i ia politia?
De ce nu-i aresteaza persoanele care jignesc presedinti de stat si asa mai departe?
Mai ai de invatat omule.nu te mai umfla in pene ca is doara penele de tine laughing pe sub nu prea se vede mare lucru.
Rmai tu cu vedetele tale,e fix problema ta, is zeii tai laughing eu ii critic daca asa vreau, cui nu-i convine sa mearga altundeva.
Ce imi place mie la antichitate? Aia injurau orice zeu, nu-i durea la palarie laughing astazi deja zeii is vedetele astea care in feudalism erau ulitmii oamenii, acum is fruntea laughing a ajuns lumea asta cu sus in jos laughing

Deci daca vrei stirea cauta, eu nu stau pentru unu ca tine sa caut stiri de acum cativa ani.Bafta cu zeii tai cantareti laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Ti am aratat si altceva nu doar cantareti da na tu nu sti sa citesti printre randuri esti depasit psihic! si laureati si actori unu dintre cei mari mari ai sec xx ca tu ziceai ca toti tiganii sunt la fel laughing ti am aratat ca vorbesti aiurea si ca nu sti asa multe cum crezi tu.pai cand zici ceva de cineva trebuie sa vi si cu dovezi altfel nu iau in calcul ce spui tu eu zic ca fabulezi sau nu mai crede tot ce zboara, ti am scris ce o patit un paznic ce erori groaznice i s-a facut de presa si alte resurse ce ai citit tu e o informatie eronata la fel cel mai probabil ca in cazu paznicului. daca tu crezi toate balariile asta e. si nu ai nici o scuza ca ai injurat de mama puteai strict pe el sa il injuri dar ai aratat de fapt cum esti tu
Ba omule cand mai faci si acuze si afirmatii vino cu dovezi asa se poate trezi orice prost sa speculeze repet fabulezi sau esti usor influentat. ba tu chiar esti idiot zau de nu eu ma refeream ca ai vorbit de andra si de ceilalti ca tu ziceai cand am vb de andra sau de voicu iar eu ti am reamintit ca iai adus in discutie cand iai jignit si ca ti s-a sters comentariul uiti mai nou cand aduci pe cineva in discutie, deja o dai in panaroia omule
Pe mine nu ma intereseaza ca iai jignit mi se rupe trezeste-te din betie.eu doar ti am adus la cunostinta ca vorbeai de andra si de voicu ca tu negai ca ai vorbit de ei iar eu ti am reamintit ca ai vorbit de ei cand iai jignit nicidecum de ce ii jignesti mi se rupe mie ca ii jignesti.ce nu ma cantareti am in cap cand eu ti am aratat adevarate valori de etnie ca tot ziceai ca andra nu e valoare nici nu am zis ca andra ar fi o valoare am zis ca e un exemplu pentru borati.
ti se pare ca charlie e cantaret sau micael balack?laughing ce stiri sa cauti care nu exista?

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Vad ca imi raspunzi dupa o zi
Legenda spune ca te ai chinuit toata ziua sa imi arati ca andra sa sustras de la taxe si nu ai reusit laughing))))

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti dus rau,esti praf.Tu crezi cza eu un papagal ca tine care sta toata ziua pe net sau care vorbeste numai despre alti papagali
Eu nu stiu cei cu discutiile astea de bambilic,care este problema ta?
Baiatule se pare ca tu ai probleme grave.
Este fix parerea mea ce am spus si ce spun despre cineva,asa ca nu vad ce problema ai.\
Vrei sa ma si bati probabil ca am spus de andra ceva laughing e ok hai ca vin sa ma bati dar tare mie teama ca daca iti dau o palma dupa ceafa nu mai stii sa te aduci dupa drum.
Hai dispari ca vad tot o tii cu tiganii tai. Daca esti tigan asta e accepta si mergi mai departe.
Eu comentezi ce imi place mie,ce vreau eu.iar tu daca cumva ai ceva probleme cauta la alta masa.
Deja ai devenit enervant laughing eu una spun si tu tot continui ca rahaturile tale.
Repet am voie,am dreptul sa vorbesc despre oricine acum tie clar,sa vorbesc orice,indiferent cai adevarat sau nu.
Daca mie nu imi place de tine,sincer nici nu-s curios de unu ca tine,esti indoctrinat rau,nu mai poti fi recuperat.

Am vorbit eu de andar si voicu? ba vinoti in fire,tu esti cel care a adus vorba de ei, iar eu am spus ce ti se pare tie la astia nemaipomenit, deci tu iai adus in discutie, ca eu am spus ceva dupa, asta nu inseamna nimic.
Scuze dar esti praf, asa ca nu te mai obosi sa mai scrii ceva ca nu mai is curios de specimene ca tine.
Daca continui sa scrii o sa te reclam laughing

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

"eu ti am reamintit ca iai adus in discutie cand iai jignit si ca ti s-a sters comentariul uiti mai nou cand aduci pe cineva in discutie, deja o dai in panaroia omule "

Te citai laughing esti de coma pe bune.
Du-te si mai cauta odata cine a adus in discutie pe andra, voicu si compania si dupa trageti cateva palme sa nu ti le traga altcineva laughing Cum am spus esti praf si pulbere, nu mai stii nici ce vorbesti de la o zi la alta laughing
Asa ceva specimene ca tine mai rar.
Deci eu am adus discutia de andra si voicu laughing las e buna si asa rau laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Unde sa tin cu tiganii mei distrusule uitate la ultima intrebare pe care am pus-o in care spuneam ca am avut probleme cu ei si era mai bine daca traia antonescu. tot te bati in piept ca andra are o gandire tiganeasca ca se sustrage da argumente nema
''Ca eu am spus ceva dupa asta nu inseamna nimic '' ba inseamna ai mancat rahat si ai fabulat se pare ca tu ai probleme grave ai vrut valori ti am adus valori, ti am cerut dovezi cu andra nu mi ai adus
Deci esti un ipocrit care vorbesti fara sa aduci dovezi si argumente cica andra sa sustras de la un concert ''unu singur'' si are gandire tiganeasca, da tu ce gandire ai maimutoiule ca l-ai jignit pe "ilie dumitrescu de familie" cum dracu ai trecut grabita cu mintea asta a ta nu stiu am zis eu ceva de bataie? Vezi ca esti paranoia.tu crezi ca eu imi pun mintea cu unu ca tine?
Du te intreab-o pe mata si spune-mi si mie in ce pozitie se face un handicapat ca tine laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Dar tu mai poti fi recuperat cand spui ca toti tiganii sunt asa? Cand eu ti am aratat ca nu's si ca au si ei mari valori.esti un **** cu ochi sti numa sa fabulezi eu nu am ce discuta cu oameni ca tine
Repet tu ai fost abuzat de tigani ori pe cale anala ori bucala de nu ii inghiti pe toti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Ce sa ma reclami ca ti am cerut dovezi sa imi aduci si ca esti un mincinos mizerabil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Ba oligofrenule tu intr-un raspuns ziceai cand am vorbit eu de andra si de voicu tu suferi de amnezie reliane sau mi se pare mie?
Ai raspuns/vorbit atunci cand ziceai ca andra e panarama ca are o gandire tiganeasca ca voicu e hot
Ca ei nu au voce ca instrumentele cant in locu lor deci ai facut referire la ei ca tu ziceai cand am vb eu de andra si voicu da tu uiti ca in urma cu cateva zile ziceai chestii nasoale de ei si sau sters si comentariile, eu am adus in discutie da tu ai raspuns da tu ziceai cand ai vb de andra si voicu ca si cum nu ai fi facut niciodata referire la ei. nici nu mai sti ce ai raspuns si ce nu of nici nu mai stiu de ce imi bat capu cu tine
Esti demn de mila mister relian

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Sau sters foarte multe comentarii ca iti aratam cum au decurs lucrurile. tu vorbesti sa nu atipesti

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Septembrie | relian a răspuns (pentru simplebutoriginal):
Ba esti dus sau tea faci, am discutat eu de andra si voicu si rahaturi.
Uiti ca ziceai de ei in urma cu 2-3 zile ca andra e panarama voicu hoitu hot etc laughing asta am vrut sa iti arat ca esti bolnav psihic probabil schizofren nu ca ii vorbesti tu urat pe tiganii aia asta e problema/dreptu tau, ai dreptu la o opinie ..Nu judec chestia asta.
Meltene tu in mod oficial suferi de amnezie esti irecuperabil of de ce mai imi bat capu cu un idiot nu stiu nu o sa iti mai raspund te las in prostia ta crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Uite boss esti si analfabet nici daca chem intariri nu inteleg ce dracu ai scris aici laughing relian a răspuns (pentru simplebutoriginal):
Esti dus rau, esti praf.Tu crezi cza eu un papagal ca tine care sta toata ziua pe net sau care vorbeste numai

| Celcestietot a răspuns:

,,34. Poruncă nouă dau vouă: Să vă iubiţi unul pe altul. Precum Eu v-am iubit pe voi, aşa şi voi să vă iubiţi unul pe altul.''

De ce sa nu fim noi buni? De ce atata ura fata de aproape?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu te mira man nu e nimic nou
Rasismu tot timpul o existat
Asta e fiecare cu cat le poste duce cerebelu

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar nu mai evoluam si noi chiar asa deloc :(? Eu din cate observ, evoluam din ce in ce mai rau. Poti raspunde la aceasta intrebare? :

https://www.tpu.ro/......utube-com/

| Frank51 a răspuns:

Trebuie sa fie moldoveanca fecioara, si tiganul sagetator, asa o sa fie cel mai bine.

| Bizon95 a răspuns:

Saracul tigan!
stie ce il asteapta? big grin
rolling on the floor

| Felys a răspuns:

Orice numai tigan NU, o sa regreti daca nu vei tine cont de acest sfat

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

O cu+rva si un smecher = Rromania sau cum spun englezi The Gipsy land forevar.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sincer chiar nu imi pasa de ei sau de relatia lor, oamenii au destule probleme si greutati pe cap incat nu ii intereseaza de altii, pricepi cum sta treaba.

| Panamax a răspuns:

Pacat de tigan.

| Dalmore a răspuns:

Nu știu ce femeie normală la cap, cu demnitate și viitor, s-ar încurca cu un țigan laughing.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Să fiți fericiți!

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Și dacă ești moldovean cum se poartă cu tine?

| Apa13 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Foarte frumos, tine la mine și niciodată nu permite ca cineva sa ma jignească, are grija de mine și se observa ca ma iubeste

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Apa13):

Atunci nu ar trebui sa Asculți lumea... E bine dacă ești fericita

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Mai înceet! Ce a făcut? Se rezolva doar cu un ignoră utilizator și raportarea răspunsului, nu trebuie să vă înjurați, ca printre concetățenii noștrii de altă culoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pai el spune de tigani da el nu vede ca injura ca la usa cortului mai rau ca tiganii.auzi si tu la retardat ca andra e o panarama laughing
Ce parere ai despre afirmatia lui si ca andra se sustrage de la taxe

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

thinking n-am ce să zic, că dacă mă vede ceva admin, mă zboară fără să se gândească! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pai o poti face si fara sa jignesti laughing
Ai vazut tu vreun articol sau s-a difuzat la stiri sau altundeva ca andra se sustrage de la taxe?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://evz.ro/......18259.html
laughing
Hai să-l întrebăm pe „tata google" laughing
Am găsit definiții pe dex și alte chestii fără sens.
Fără să jignesc? Păi asta e la modă! rolling on the floor

| relian a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Degeaba raportezi, omu prost trebuie atentionat pe loc, altfel nu invata sa vorbeasca frumos, asta stiu din experienta laughing

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Salut dragă apa13,
nu trebuia să pui această întrebare aici.
Românii sunt rasiști și nu le convine nimic.
Nu contează ce spune lumea, contează să fiti voi fericiți!
Noroc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Iti spun eu ca fata in fata nu ar avea tupeu nici un rasist sa ii spuna unui tigan ceva laughing pe net toti sunt cu centura neagra

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing ai dreptate
Tu i-ai putea spune? tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pai eu nu am nimic cu ei nu am ce sa le spun

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tiganul ala ar fi singur si ar avea coloana... dar si rasistii si tiganii aia tigani-tigani *in sensul nasol* sunt niste lasi care sunt viteji doar in haita (sau pe net desigur).

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Acum va suporta consecintele (red notifications of course laughing )

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Asa e, dar utilizatoarea rasista billie sunt sigur ca nu ar avea curaj sa ii spuna unui tigan cioara cum o facut o pe TPU pare se ca din raspunsurile ei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mdah, acum depinde - mai sunt si tigani care au simtul umorului. Cioara nu e musai sa fie peiorativ. Ciorile traiesc mult si sunt foarte inteligente.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da eu nu inteleg de ce romanii le spune la tigani ciori eu nu stiu sau nu au aflat ca sunt si tigani albi ca branza sau i se spune tiganului cioara ca migreaza ca o zburatoare laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mai sunt si tigani care au simtul umorului or fi, da eu unu nu as permite unui necunoscut sa imi spuna cioara i-as da 2 palete

Cred ca un cuvant mai nejignitor decat cioara si mai elegant ar fi porumbel atifonat laughing aviz hitleristilor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

De la culoare, in primul rind. Automat astia mai inchisi la culoare is considerati tigani, chiar daca mai sunt si care au rude indepartate prin asia sau prin Urali.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ete nah, cuvintele nu ranesc. Ala te face cioara, tu ii dai "2 palete" si ala pica draq cu capul de ceva, crapa, si intri la bulau ca nu mai poti de mindrie...

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Boss esti penal laughing cuvintele nu ranesc?
O fac si au uneori un impact mai mare decat lovirea fizica.

Iti dau un exemplu real
Un baiat ce il cunosteam
Umbla mereu cu tramvaiu autobuzu, un grup de adolescenti rasisti de fiecare data cand il vedea
O dadeau cu cioara cu cra cra cra
De nenumerate ori baiat o ramas profund afectat si sa auto izolat in prezent e plecat. deci nu imi spune tu mie ca cuvintele nu dor
Daca unu iti zice o jignire la adresa mamei sau familiei nu e un cuvant care doare? Ce faci daca iti spune unu asa in fata ii pupi mana? Mai ales maicata sa fie grav bolnava.hai man ca dai raspunzuri bune uneori da aici mai bine taceai filosof ramaneai.
Si sunt atatea cazuri cand tiganii sunt facuti ciori si nespalati si politia nu face nimic aplica o amenda ****, da in alte tari civilizste rasismu se pedepseste
Uneori iti faci dteptate si singur cand organele competente nu o facwinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de context. Ideea e ca nu trebuie sa lasi sa te afecteze. Daca se ia unul de mama il trimit sa discute cu mama. Asta e fix greseala majora a unora care sar la git ca prostii in loc sa si-o bata de aia care ii jignesc. "Nevasta-ta e curva! - Da, boss, ai dreptate! Cam trist sa se **** cu toti dar fix cu tine nu, asa e?" "Ma-ta o suge pe 5 lei! - Nu stiu ce tarife are. Ti-as da numarul ei, dar esti prea rupt sa iti permiti." "Cioara ce esti! - Cra, cra! Stii ca ciorile traiesc vreo 200 de ani si sunt mai destepte decat tine, nu?"

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Asta cu afectatu depinde de fiecare om in parte nu suntem toti la fel, daca esti sensibil
Cum a fost baiatu ce sa izolat mai ramai afectat, da uneori e bine sa ii faci din cuvinte cum spui tu depinde.
Dar majoritatea ar decurge la violenta daca cineva ar atacao pe mama lor sa fim seriosi.
asa vezi tu lucrurile din perspectiva ta nu toti suntem la fel. Da eu nu cred ca daca unu ar zice ceva urat si extrem de jignitor despre parintii tai le ai spune sa mearga sa vorbeasca cu ei laughing)
Doar in cazu in care esti zen
Nu asta e ideea ce voiam sa o adyc in discutie ce am vrut sa spun e ca cuvintele dor si daca pe tine cineva te jignesti si nu te dor inseamna ca ai o problema medicala

.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta cu "majoritatea ar decurge la violenta daca cineva ar atacao pe mama lor" denota in ce societate medievala traim...
P.S. Crede-ma ca am patit de mai multe ori faze de-astea cu jignitul de-ampulea sau alti zmei. La un moment dat o duceam pe nevasta-mea la servici, era in tura de noapte, deci era vreo 10:15 PM. O gasca de lepre tuciurii si albe isi facea veacul pe drum si la un moment dat un tantalau vine la mine si ma ia de guler si zice altuia "Ba, asta e?" timp in care eu merg relax mai departe, dupa inca vreo doi pasi in care ii intorsesem mina de la git se intoarce nevasta-mea si il scuipa in ochi. Scurt. A murit ala. Fix ca un ciobanesc pe care il scuipi in ochi. Se blocase. Ceilalti erau toti pe jos, ala a ramas marcat o luna cred.
Daca nu esti zen, trebuie sa faci astfel incit sa devii. Nu are sens sa te consumi pentru vorbe si alte bazaconii. Nu mai stau sa iti povestesc de amenintarile anonime la adresa familiei mele care s-au lasat cu demiterea din post - un post destul de bun, dealtfel - a imbecilului care era in spatele lor. Omul nu se gindise ca daca o face pe anonimul din spatele unui IP RDS care nu e fix eu nu am relatii unde trebuie ca sa il depistez, iar angajatorul nu se risca la un proces care i-ar strica reputatia cand poate sa il dea pur si simplu afara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Asta da nevasta happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuia sa ii zica saru'mina ca daca il pocneam eu durea mai tare. Dar cred ca ii raneam onoarea mai putin...winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

happy

| CleanHeart a răspuns:

Ce parere sa am, atata timp cat se iubesc si se respecta sunt liberi sa fie impreuna, nu conteaza daca esti chinez si cealalta persoana e spaniola, astea nu trebuie sa ramana in calea unei relatii, iubirea trece prin orice atunci cand exista dorinta si ceva adevarat acolo.

| TheGentleman a răspuns:

Ferește-te de țigani. Așa standarde joase ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toți oamenii sunt egali, indiferent de etnia lor!
Nu văd nimic greșit într-o relație dintre o moldoveancă și un țigan, nu cred că moldovencele sunt mai presus cu nimic față de țigani. Dacă oamenii se iubesc, restul sunt doar detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu realizezi ca konecter e tigan?
Andra e tiganca? Stefan banica e tigan senatoru madalin voicu e tigan, ruby e tiganca iliescu probabil e si el tigan tiar fi rusine sa iesi cu astia pe strada care in afara de iliescu sunt demni de toata lauda nu ai avea demnitate sa iesi cu aceste persoane? Da cine esti tu ce ai realizat tu in viata asta te crezi asa de superioara? Lasand un raspuns rasist si xenofobil ai aratat ce fel de persoana esti. e adevarat ca am gresit si eu dar am facut-o fiindca tu ai generalizat cu tiganii si te crezi mare om si sfant sa stii ca rasismu e o boala psihica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e un baiat diferit si il iubesti si ai incredere in el
Mutativa undeva amandoi va luati un serviciu si finito
Parintii daca te iubesc ar trebui sa iti fie alatur chiar daca ai facut o alere ce nu le o convenit lor din motive rasiale. fa ce simti si nu te lasa influentata de nimeni nici macar de parinti tai. pana la urma e alegerea ta si ar trebui sa iti fie respectata.ei ar trebui sa inteleaga ca nu toti tigani sunt la fel si ca sunt si tigani drepti, cinstiti si civilizati cei drept mai rar da exista.
Parintii tai nu ar trebui sa tina cont de ce va spune lumea si ar trebui sa iti fie alaturi daca te iubeste cu adevarat si la bine si la greu.ei trebuie sa inteleaga ca nu etnia defineste un om ci felu lui de a fi. tiganii au fost mereu marginalizati de romani si discriminati
Nici lor nu le este usor sa se integreze sau sa intemeieze o familie cu o romanca.
Din pacate ne aflam in secolu 21 dar avem mentalitate de evul mediu stagnam la nesfarsit nu-i de mirare ca suntem rasul europei.nu degeaba avem celebru imn desteaptate Romane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai fost abuzat de tigani si de aia vorbesti asa ai ramas cu traume
Da romanii din parlament cum sunt nu la fel ca tiganii? Romanii de rand iarasi sunt ogramada care nu isi platesc datoriile /amenzile
ai cunoscut tu toti tiganii sa iti dai cu parerea? Fata se crede superioara tiganilor dar i-am aratat ca rasa ei face de ras Romania i-am dat adrese de link
Cei care i-am enumerat sunt cineva au facut ceva au realizari.pe tine cine te cunoaste? Ce realizare ai facut? Ai fi si tu vreun mare om si nu stiu eu? da tiganii unii din ei sunt niste... Da nu toti. Ii iei apararea lui vale ca si tu probabil esti un moldovean concetatenii tai violeaza de rup si comit incesturi frecvente esti rasist din calea afara.si prin faptul ca ai aratat ce educatie ai tu si cat esti de rasist denota ca nu esti mai bun decat un gipsy. un om bun educat si civilizat si roman adevarat nu ar face astfel de afirmatii. cand parlamentarii romani vor inceta cu furturile atunci poate poti sa spui ceva de tigani da pe net ca fata in fata nu ai avea curajul.bagati omule mintile in cap inainte sa spui de tigani uitate ce fac politicienii si unii romani care comit crime, violuri, furturi, homosexualitate si asa mai departe. dinca ce o facut? Nu era roman? Cel mai mare criminal in serie nu era roman? Iliescu nu e roman? Dragnea nu e roman? Orice padure are uscaturile ei sunt si tigani de cacao dar si romani si sa stii ca nici mie nu prea imi plac etnicii
Mai ales ca am avut si eu patenii cu ei
dar asta nu imi da nici un drept sa ii bag pe toti in aceeasi oala. acum cativa ani am avut o colega ce era cuminte din calea afara un exemplu pentru romani si era tiganca si era si cea mai buna la invatatura din liceu din aproape 400 de elevi, nici nu iesea din clasa afara si vorbea frumos cu toti colegii si cand s-a aflat ca e tiganca a fost atacata ca nu le o dat sa copieze la un test la mate unor romani semianalfabeti care nu erau in stare sa invete de un minim 5. asa ca inceteaza cu generalizarea ca nu impresionezi pe nimeni ca urasti tiganii.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba bula, eu nu am afirmat nimic, am raspuns la ce balarii spui tu.Am spus eu ca romanii is mai stiu eu cum? Eu am spus ca voicu si pe ailanti ce tu ii respecti is niste banditi,niste tigani asa cum de fapt sunt.

Eu nu am spus nimic de romani,asta pentru ca am discutat doara de cei ce tu ii ridici si ii respecti,adica respectti niste panarame de oameni,sa fiu mai direct.
Eu la aia ma referii,iar ca tiganii is asa cum zic multi, asa sunt.
Romanii daca tot ai adus vorba mai poti sai dai pe drum, dar pe tigani niciodata.
Intreaba pe cei de pe vremea comunismului, ca nici aia nu avea ce le face, atunci tiganii la fel se purtau, tu vorbesti sa nu adomri cum am zis. Habar nu ai nimic din lumea asta dar te dai livit laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Eu nu am habar sau tu respectiv ceilalti ce ii bagati in aceeasi oala?
Da intr-adevar tiganii sunt niste esecuri da nu toti cum spui tu
Sunt si tigani ce se diferentiaza de tigani sunt tigani introvertiti care isi vad de treaba lor si nu deranjeaza pe nimeni si lucreaza cinstit. uite ce spune omu ca o intalnit in satu lui si tigani cinstiti
https://m.adevarul.ro/......index.html

Sunt tigani ursari, caldarari potcovisti, cocalari, rromi amestecati, argintari, fierari, lingurari, gabori ......nu ai intalnit tu pe toti care i-am enumerat.si daca andra e o panarama care majoritatea romanilor au o parere buna despre ea tu ce esti fiind rasist din calea afara?
Andra nu o deranjat pe nimeni nu o aparut la stiri niciodata ca ar fi facut vreun lucru aiurea isi vede de cantarile ei femeia castiga bani cat tu doar visezi asta datorita talentului ei
Konecter iar e un tip foarte ok mai ales ca si o recunoscut etnia tu in locu lui sigur nu o faceai.

Omule du-te si trateazate la un psihog lasa rasismu la o parte hitleristule
Daca ai fost abuzat de tigani nu inseamna ca sunt toti la fel.nu ai cunoscut tu toti tiganii de pe lumea asta sa spui ca sunt toti la fel e adevarat ca un numar mare sunt niste esecuri genetice si ca ar trebui starpiti da nu toti.
Si tu nu cred ca esti mai bun decat un tigan daca esti rasist iti arati limitele, esti superficial la un mod iesit din comun.
Eu zic sa lasi rasismu si sa fii om sunt sigur ca nici tu nu ai fost vreun sfant in viata Asta nimeni nu e perfect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Da voicu e un hot da si konecter e hot? laughing konecter e si un tip inteligent daca ai observat sau nu ai observat are vorbele la el
Vorbeste civilizat cu toti
Se comporta frumos in societate
E un bun artist
Nu am auzit niciodata facand ceva rau.
Nu o fi perfect nici el ca nu ai cum da tipu e ok din toate punctele de vedere si nu e rasist ca tine
Ruby si ea e tiganca si isi vede de treaba ei
Nu mai generaliza atat ca nici tu nu esti sfant

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mă așteptam să găsesc atâțea thinking pe aici, stai să mă uit în dex după ceva cuvânt să-i descriu

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pe specimenele astea de oameni nu ai cum sa ii numesti boss

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba esti dus sau tea faci,am discutat eu de andra si voicu si rahaturi. Daca canti aia inseamna ce anume? Deacum daca e unu senator,care in RO este egal cu hot,esti mare scula.
dar asta e mentalitatea de roman,ce sa-i faci.
Andra e cantareata,daca e cantareata ce? O vezi ca pe dzeu sau ce vrei sa spui.
Uite de aia nu da RO inainte cu mentalitate de asta cum ai tu si altii ca tine
Tu,voi vedeti pe toti astia cantareti,asistente,care de fapt is stii tu ce,peste voi,superiori voua,de aia asa o sa si ramaneti.
Iara eu nu-s rasist deloc,am copilarit cu un tigan,asta ca idee,printre altele.
Superficial sunteti voi,vedeti lumea aiurea de tot cu sus in jos.
De aia mentalitatea aia de romani din RO vorbesc de cei care inca locuiti acolo,aveti mentalitate de invinsi,voi plecati din start morcoviti, ai vzyto pe andra pe voicu deja astia is dzei pentru voi laughing cand colo voi, cei mai multi dintre voi sunteti superiori astora.
Esti mic, cand o sa cresti mare poate o sa gandesti altfel.
Dai tu exemple de catareti, sau fotablisti, ori de senatori din RO.
Daca cu astia iesiti voi in fata e clara laughing

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu-s sfant si nici nu-s curios sa fiu.Nici nu am disctutat despre persoanele astea ce le enumeri tu pe aici,ma legai ca tu le luasi de cineva ca de ce are parerea aia de tigani,iar pe cei ce zici tu nu-i cunosc,eu nici nu locuiesc in RO.
Konector ala ce spui tu nu-i hot pentru ca nici el nu stie ca e laughing daca intelegi ce zic. Oricine poate fi hot, sau sa faca anumite chestii daca ajunge in situatia de avea acea putere.
Dar te asigur ca in general tiganii daca ar ajunge sa aiba putere ar face toti cam la fel.
Acum ca o fi si exceptii, normal ca peste tot, dar aia is rari, deci general vorbind tiganii is asa cum sunt ei.
Nu mai cautati sa le dati alt aer, sau sa le atribuiti mai stiu eu ce alte calitati deosebite.
Eu am spus din pct de vedere nu al meu ci cum se vede corect.Iti dau exemple sau chiar poti face,desi cam greu experimente cu oamenii,dar nu prea se poate din pacate.
Dar poti face un experiment de imaginatie,imagineazati ca duci tiganii pe o insula si lasi acolo,sau pe negrii si lasi acolo.
Ce o sa se intimple? Or sa ramana la stadiu ala,ba eu cred ca o sa regrseze laughing
Asta nu-i rasism,asta este pur observatie si te asigur ca exact asa se intampla.
Uite oamenii de culoare,negrii ei ajung,doara unia din ei,aia exceptiile,cantareti si cam atat, mai mult mai rar, dar ajung unde anume? Ajung asa doara in comunitatile de albi.
Daca ar fi aia asa de buni dui la locul lor de origine Africa si o sa-i vezi ce ajung, nimic, o sa-i vezi ce fac, se vor manca intre ei.
Priveste la africani cum sint.Sa nu vii sa spui cas asa din cauza albilor laughing ca bati campii.Indienii din amerrica nici nu cunosteau roata de exemplu cand europenii aveau arme de foc laughing
Deci toti is oameni dar trebuie sa recunoastem cum sunt fiecare.

Si mai lasa-ma u cantaretii tai inteloigenti care nici voce macar nau, pai astia is cantareti ma lesi.Canta de fapt electronica pentru ei laughing asa ca nu mai veni cu exemple de astea
Nu stiu cati ani ai, probabil ai undeva la 15 ani,cam asa gandesti.
Nu am spus eu ca unia nu-s vad de treaba lor,eu am spus in legatura cu ce comentai tu,ca moldovenii is nu stiu cum si bla bla.
Tu pe tine nu te vezi,ii vezi doara pe altii ce zic,dar balarile ce leai scris pe aici alea is bune pentru tine.
La tine ala nu-i rasism,doara la altii e laughing
Cei mai naspa e ca unia iti tin partea,probabil cine stie dinc e motive,unia vad cas destui de maturi,oameni cu copii si vin aici sa arate ca si ei is cineva,dar incepe sa jigneasca in loc sa vorbeasca frumos,apoi au pretentia ca de ce le raspunzi la fel laughing

Dupa cum observi oamenii vad doara ce fac sau zic altii,pe ei nu se vad laughing
Eu am comentat initial doara legat de tine ca te luasi de moldovezi cas toti ce ai zis tu acolo.
Daca cineva a zis ca tiganii nu-s buni,aia e,aia e parerea lui,tu ai alta parere,nu trebuie sa cauti sa vezi de unde e ala sa incepi alt scenariu sa bagi alte natii in discutie.
Moldovenii au fost liberi,asa prosti sau saraci cum zic unia,au fost cei mai liberi dintre romanii dea lungu istoriei,iar daca cauti ca informatie o sa vezi ca au avut destule valori,scriitori,poeti,din aia marii nu maruntis laughing conducatori buni etc.
De altfel eu nu ca tin cu moldovenii, dar cred ca singurii care ar putea scapa tara asta de talhari is tot moldovenii laughing cand a fost un conducator moldovean la conducere a facut cat de cat ceva bun, chiar si stia comunisti, Dej a scapat tara de rusi laughing Cuza cel mai tare conducator ce la avut Romania vreodata si asa mai departe.
Moldovenii chiar de beau is ok, au suflet, is muncitori etc.Chestia asta se afla in genele lor.iar ca mai sunt si rataciti,acum in RO mai toti is rataciti,asta din cauza celor de la putere,oamu trebuie educat,daca il lasi asa batut de vant ce te astepti de la el.
Am vazut ca si tu ma atacai rau,dar ti-a fost sters comentariu,unu din ele, restul ai vorbit frumos, deci se pare se poate.
Eu am jignit pe dumitrescu asta ilie dumitrescu ca a intervenit in forta, mare cunoscator,laughing el crede ca daca are ceva mai multi ani deja e cineva laughing vine sa ne dea lectii pe aici.
Eu cum am zis nici pe departe nu-s sfant, nici nu cred macar in dzeu laughing
Dar mai facut hitlerist laughing dar se pare ca nici despre chestia asta nu prea sti mare lucru
Tu de ce crezi ca germanii ii rezolvau pe tigani, asa dupa tine? Ce ar fi avut cu ei? Ca buni sau bogati nu erau nici pe departe.Pt ca germanii aia de pe vremuri tot ce facuse facuse prin munca,iar ei stiau de tigani cas plimba ursu laughing nu le placeau la aia puturosii,aia a fost problema,nu le placea bisnitareala, de aia aveau si pica pe evrei laughing nu ca ar fi avut ceva cu ei.
Asa d aca ar fi fost iar fi luat pe toti la rand laughing
Hitleristi aia au dus lumea mai departe, asta ca idee, desi eu nu-i agreez, dar altii se pare ca iau agreat sau au cazut la intelegere cu ei, erau destepti laughing

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vazut comentai cu altcineva cu o ploada, respctivul user nu are nici 15 ani laughing pai tu cu ala discuti?
Ati discutat despre Andra ca am zis eu ca se sustrage de la taxe.Sa cauti pe net trebuie sa te si pricepi laughing si da Andra si cu barbatusau sau sustras de la taxe la nu stiu ce concert,au dat asta la ziar,am citit pe net si nu iese fum fara foc laughing si cum in RO orice se poate arenja normal ca aia is vedete,nu trebuie sai vorbeasca lumea de rau.
Mai cautati,mai intrebati. Daca erau in Germania sau america se punea problema asta laughing ii haleau aia cu fulgi cu tot.
Dar in RO asta e cine e vedeta e destept, cine e senator la fel, cine e cinstit si muncitor e prost laughing se ridica in fata doara astia, cantareti, asistente laughing de parca atara are nevoie de astia laughing o tara are nevoie de valori, nu de cantareti care canta instrumentele in locu lor laughing sau de voicu senator care fura tara cu toata banda din care face parte.
Daca ai ceva de spus intreaba direct pe mine.Nu discuta, nu barfi ce zic alti cu copii dealde 12 -15 ani laughing ce stiu aia, deci daca vrei sa stii cauta la surse mai sigure

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Daca nici andra nu are voce ai o problema medicala laughing pai si eu mi am zis parerea si idioata sa atacat si mi-a raspuns cand o auzit de moldovenii ei eu nici nu o bagasem de seama pana sa nu intervina eu i-am demonstrat ca nici concetatenii ei nu s mai buni decat tiganii, sa se uite mai intai in "ograda ei". Si despre poetii moldoveni si ce mai spui tu a fost in trecut, tu nu traiesti in trecut tu traiesti in prezent si in prezent moldovenii nu mai sunt cum erau pe atunci despre ce vorbesc nici romanii nu mai sunt cum erau. eu am avut numa prieteni moldoveni si erau toti la fel, eu nu am zis de andra ca e perfecta, sau vreo intelectuala am zis ca e un om bun eu unu o respect.si mare scofala sa sustras de un concert ce mare paguba o facut daca ziceai ca ne o vandut cum o facut-o iliescu mai te credeam asa ca ce o facut ea nu o afectat pe nimeni intr-o cine stie ce mare masura. uite afirmand chestia asta denota ca nici tu nu esti vreun intelectual sau mare matur laughing omule tu ori esti greu de cap ori esti ipocrit intelege ca andra e un exemplu pentru tigani ca si comportament si educatie, si o spun multi chestia asta femeia si o facut o cariera pe munca ei si nu o deranjat nuciodata pe nimeni si a vazut de viata ei mare lucru sa sustras de la un concert asta nu o face o panarama cum spui tu nici nu cred ca sti definitia cuvantului daca asa il folosesti in context dat, daca tu crezi ca andra e panarama asta e o parere de a ta si una eronata. si nu o sters adminii jignirea eu am sterso.Si e bine ca ai ajuns la o concluzie ca nu toti tiganii sunt la fel asa cum spuneai cand afirmasesi intr-un raspuns ca ar fi toti la fel acum ai dat o la intors, puteai sa spui ca sunt tigani ok mai rar dar sunt asa cum ai zis acum si pareai mai destept.
Pai atunci si tiganii sunt rataciti din cauza celor de la putere mai ales ca nimeni nu se ocupa de ei si cel care trebuia sa o faca e insusi madalin voicu da e un hot. daca nu ar fi fost discriminati si marginalizati multi dintre ei erau integrati, intr-un fel boratii astia nici vor a se integra e adevarat, si ziceai ca un om trebuie educat, uite ca tiganii nu au avut parte de asa ceva si de aia sunt cum sunt, tu confunzi omu cu animalu omu are capabilitatea de a se autoeduca singur mai putin 85-90 % dintre acesti gipsy casual desigur laughing ok... ziceai moldovenii chiar de beau au suflet bun asta se afla in gena lor laughing cei de la Vaslui si alte sate te cam contrazic cu violurile si incesturile asa suflet sa tot ai man tu gandesti ca o cizma jur. Si lasa vrejeala cu sustragerea de taxe repet arata o dovada lasa tu ce scria in ziar ce nu se spune in ziar, stiai ca un paznic a fost confundat cu unu dintre politistii incriminati caz cararal si ca toate televiziunile il mediatizau la toate antenele ca fiind el unu dintre acei gabori cand el era un amarat de paznic, era atacat pe toate retele de socializare saracu om asa ca ce ai citit tu e o informatie de **** o greseala a unor idioti neprofesionali la fel cum e si informatia cu paznicu ala deci nu mai visa wake up man si nu crede tot ce zboara.ok, vreau o dovada clara de la tine ca andra sa sustras de la taxe, daca tot facem astfel de afirmatii. Ce o sa zici ca nu are voce andra?laughing daca ai de gand sa spui asa pune chiar eu te rog frumos o intrebare pe TPU daca are aceasta femeie voce sau nu sau daca TPU -isti o considera o panarama cum o consideri tu si nu mai zic nimic, desigur ca poti sterge intrebarea ulterior daca doresti hai sa vedem ce vor spune mai multe persoane fiindca conteaza parerea a mai multor persoane ca sa se ia cat de cat in evidenta nu a unei singure persoane daca nu gasesti informatii despre andra cu sustragerea macar hai sa aflam ce spune lumea daca e o panarama sau daca aceasta femeie nu e un exemplu pentru tigani daca raspunsurile vor coincide cu ce ai zis tu man atunci voi lua in considerare ceea ce spui tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Parca ziceai ca aia sunt vedete nu trebuie sa ii vorbeasca nimeni de rau te refereai la andra...da lionel messi care e mega vedeta cum o fost vorbit de rau cum ca ar fi avut aspeger?
vreau doar sa imi arati ca andra sa sustras de taxe daca nu vrei sa cred ca ai fumat tamaie

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu tot bati moneda ca sunt banditi ca sunt panarame ca andra se sustrage ca konecter daca ar avea puterea tu o dai doar cu presupuneri si acuzatii nefondate laughing vezi ce aiurea gandesti da nu ai adus nici o dovada sau argument care sa confirme chestia asta in afara de voicu da ala se exclude se stie ca e hot.si pe ceilalti nu ii vad ca pe niste zei sau mari valori ii vad ca pe niste oameni buni care isi vad de lungu nasului si nu isi baga nasu unde nu trebuie ca unii dintre voi de pe aici

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Vrei valori de etnie rroma?
Joaquin cortes - cel mai mai cunoscut dansator de flamenco din lume
Actori - rita hayworth, yul brynner
Michael caine, charlie chapin de care habar nu aveai ca e romanes
Ce ziceai boss ca toti tiganii sunt la fel uite ca nu sunt toti la fel doar ca nu ai auzit tu de ei.
Deci pana nu vii cu sustragerea si toate acuzatiile nefondate nu te iau cu nimic in considerare!

Micael ballack - domnitor rromales
Laureat al premiului Nobel pentru medicina si un presedinte al Braziliei.

Ti am dat valorile cerutewinking ca se pare ca pe andra nu sti sa o apreciezi si muzica ei
Daca nu ma insel si fostul tenismen ilie nastase e etnic are un caracter infect de borat da omu e o legenda

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Acel plod m-a impresionat mai mult decat utilizatori ce au dublu varstei eiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relian cred ca o fost abuzat de mic si de aia baga toti tiganii in aceeasi oala