| Pararare a întrebat:

Salut! Eu am 16 ani mama are 49, "tatăl" vitreg ne abuzează și verbal și tot sare să de-a îmi mama, și dorim să plecăm dar nu știm unde, exista ceva loc special pentru oameni care pățesc precum noi?

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Da, exista asociatii si ong-uri care va pot ajuta sa ajungeti la un adapost pentru victimele violentei domestice.Ai vrea sa spui si orasul? Imi poti timite in privat si caut.Pentru Bucuresti de exemplu, sunt vreo 5-6 optiuni.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Sună la telefonul copilului și acolo vei primi tot ajutorul necesar.
Sună la poliție, Protecția copilului.
Problema este că justiția din România funcționează foarte prost pentru astfel de situații dificile.

| Xox0 a răspuns:

Mama ta nu are o locuinta pe numele ei?
As sugera sa plecati la parintii mamei.

| Pararare explică (pentru Xox0):

Mama nu are nicio locuită și părinții ei sunt decedați

| Xox0 a răspuns (pentru Pararare):

E oribila situatia... Numai daca mai suportati inca doi ani pana devii major sa poti sa lucrezi si va luati o chirie