| LolaMona a întrebat:

Unde credeti ca imi pot gasi "sufletul pereche"? Pe unde ar trebui sa umblu? Si nu ma refer la baruri. Fara ironii pls.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Exista asa ceva? eu nu cred dar daca tu crezi multa bafta

| Violleta2022 a răspuns:

De unde disperarea asta ca la 15 ani sa-ti cauti sufletul pereche?
Ce, ti-ai prompus sa fii maritata atat de mica?
Sunt preocupari mult mai importante la varsta asta, decat cautatul perechii!
Il vei gasi dupa ce termini liceul, and vei avea timp sa iesi afara, a te intalnesti cu tinerii, sa iesiti la distractii si in lcouri la acre azi nu ai acces din cauza varstei.

| LolaMona explică (pentru Violleta2022):

O prietena din clasa mea are iubit de un an si 11 luni ✌

Răspuns utilizator avertizat
| Betty12345678 a răspuns:

Online.

| LolaMona explică (pentru Betty12345678):

Hai nu zau happy

| Betty12345678 a răspuns (pentru LolaMona):

Eu l-am gasit pe Facebook.

| Turbo223 a răspuns:

In primul rand daca ai sub 18 ani nu iti sugerez sa il cauti.Ai timp la greu si cei din liceu sunt doar niste persoane care probabil nu le vei mai vedea niciodata.In plus, cand ai un iubit si amandoi aveti sub 16-17 ani este sigur ca o sa va despartiti, asa sta treaba.Dar, daca ai 18, nu cred ca trebuie sa il cauti ci sa il astepti sa vina.TRAIESTE-TI VIATA NORMAL si o sa apara el. Daca il cauti cum ai de gand sa o faci? Sa te uiti dupa un baiat si sa mergi la el si sa-i spui "hey, vrei sa fi sufletul meu pereche?". Tatal meu era patron iar mama s-a angajat la el, pe la vreo 26 de ani iar ei cand aveau vreo 28 se plimbau si tata a cerut-o pe mama in casatorie.Mama nu s-a angajat cu gandul de a gasi un sot dar uite ca a aparut.Totusi sunt oameni care sfarsesc singuri (acum sa nu crezi ca stau singuri toata viata) probabil cu un membru din familia, dar stiu foarte putine cazuri. Sper ca te-am ajutat!

| Goddess23 a răspuns:

Nu trebuie sa umbli nicaieri dupa sufletul pereche. Acesta apare dupa cum vrea Dumnezeu, posibil sa il intalnesti oriunde nu e un loc anume unde sa il cauti. E greu sa iti gasesti sufletul pereche mai ales la o varsta mica, sunt persoane si de 30 ani inca singure.

| Goddess23 a răspuns:

Wow ce frumos, doar atat poate argumenta un asa destept?

| Nemessys a răspuns (pentru Goddess23):

Te-ai arunca de pe o cladire cu gandul ca Dumnezeu te va salva?

| Goddess23 a răspuns (pentru Nemessys):

Dar nu se pune asa problema. Nu inteleg de ce asociezi sinuciderea cu ce era vorba in acea intrebare.

| LolaMona explică (pentru Nemessys):

Dumnezeu e iubirea, nu exista, e ceva spiritual doar, ce va tot certati oamenilor happy

| Alex2o17 a răspuns:

Online,exista site-uri de matrimoniale