| GangstaLuv a întrebat:

Abia am venit de la scoala, si deschid televizorul, cand se aprinde in ecran, sau cum se numeste a aparut o pata uriasa verde si inca una mova si se intinde frumos pe tot ecranul, stiu ca de la magneti apare asa da n-am nici un magnet, deci ce are?

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Deconecteaza-l de la priza, apasa butonul de pornire (asa, 'la rece') si lasa-l asa scos din priza vreo ora. Dupa ce il conectezi din nou la priza ar trebui sa isi revina.

| MariusUCV a răspuns:

Are nevoie de o excurise pe la Reparatii tv big grin

| BringMeTheHorizon a răspuns:

De la magneti sau de la o perturbare... ceva de genu...il poti duce la service ca se repara usor

| Alexxu a răspuns:

Poate cat ai fost la scoala cineva a dat din greseala cu magnetul pe el... De obicei ca sa scapi de asta pune magnetul pe partea unde ai distorsionarea si trage de magnet intr-o parte si repeta de cateva ori. Sau o solutie(dar de care nu sunt sigur 100%) cu o carpa umeda sau o laveta umeda(totusi stoarsa) spala usor ecranul...