| Diabolique a întrebat:

Ai dreptul să iei un pachet de țigări în bagajul de mână în aeroport?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA. Fiecare pasager are dreptul sa transporte maxim un cartus de tigari, fie in bagajul de cala fie in cel de mana. http://pestemarisitari.ro/......-in-avion/

8 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Un cartuș în bagajul de la cală, 3 pachete în bagajul de mână și unul început în buzunar.

| Reek54 a răspuns:

Lasa-te, e mai bine.

| Diabolique explică:

Mulțumesc mult tuturor! Am să îmi iau un pachet în bagajul de mână (restul cartușului în bagajul mare), dar dacă îmi va face observație securitatea, vin și vă cert pe voi. rolling on the floor
Vacanță plăcută!

| clauss a răspuns (pentru Diabolique):

La bagajul de cala ai dreptul la un cartus, iti spun sigur ca asa am luat si eu cand am fost acum 2 ani in Italia cu avionul, eu credeam ca intrebi de cel de mana

| clauss a răspuns:

Asa intrebam si eu acum cateva zile si tot nu am aflat raspunsul, asa ca iti spun ceva sigur, dupa ce treci de filtrul de securitate iti cumperi din aeroport, sunt magazine cu de toate, ieri am trecut si eu si am vazut, asa ca poti sa ti ei un pachet, doua, daca vrei un cartus ia l din aeroport mai bine, diferenta mare la preturi nu sunt

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa il iei in buzunar si cand ajungi la "vamisti"(la aia care te controleaza) le arati pachetul si ii intrebi daca il poti purta.

| valentinamarinamary a răspuns:

Da dar sa nu depasesti un anumit numar eu cand am calatorit stiu ca am luat si o sticla de coniac..ma rog, mama mea!

| PoohZeta a răspuns:

Da bine inteles maxim 3 pachete ambalate si 1 desfacut si 2 sticle de bautura