| Cristinafgmcriss a întrebat:

Buna,am o intrebare, am plasat o comanda pe internet si pe site arata ca pot plati doar cu cardul si am acceptat tot acolo dar nu am bani pe card si ma gandeam sa vad ce se intampla si am primit pe mail ca, comanda este plasata. Oare o sa pot plati cand ajunge curierul sau nu o sa-mi trimita comanda? Sa stiu sa nu astept degeaba...

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, banca ti-a dat un credit automat, iar la prima ocazie cand iti vor intra bani in cont, vor recupera datoria.
Atentie! Daca soseste coletul, va trebui sa-l ridici de la posta vamala, unde va mai trebui sa achiti vama si TVA (i functie de valoarea coletului).

| frum a răspuns (pentru Bula):

Ce-i cu raspunsul asta la misto? Nu e adevarat nimic

| Bula a răspuns (pentru frum):

Vorbesti in somn?
Trezeste-te si mai invata!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Comanda a fost plasata, asta nu inseamna ca e și confirmata si va fi trimisa daca tu ai avut erori la plata.

| sierra1 a răspuns:

Aștepți degeaba (și nu mai incerca - te pun ăia pe lista vânătă!)

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu, mai. La majoritatea magazinelor de pe internet de la care am cumparat eu, daca n-ai platit inseamna ca ei nu au acceptat comanda.

Am cumparat o data de la un magazin pentru comercianti, am plasat comanda, aia mi-au trimis o factura pro forma si dupa ce am platit-o au expediat produsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai avut card de credit, ceea ce inseamna ca ei au retras bani de pe cardul tau si tie ti s-a considerat ca si imprumut, poti vorbi cu cei de la banca sa vezi ce zic, sau cu cei de la site, ca daca trebuie platit cu cardul, nu o sa faca o exceptie pentru tine si o sa iti trimita la ramburs: ))
Bafta

| Tarus a răspuns:

Cel mai probabil a fost o eroare, o sa te sune zilele astea sau o sa îti trimită prin e-mail ca au fost probleme tehnice, și sa plasezi comanda din nou, mi s-a întâmplat și mie