| MeMe123 a întrebat:

Am achizitionat un televizor Samsung LCD, si as vrea sa vad filme pe el. In spatele TV-ului am o iesire USB si 2 HDMI (1 DVI si 1 normal).

1. CUM POT VEDEA FILME PE EL CU AJUTOUL STICK-ului?
2. CUM POT SA TRANSMIT DE PE CALCULATOR LA TV?

multumesc dau funda raspunsului care ma ajuta happy

3 răspunsuri:
| CristiUcV a răspuns:

Ca sa vezi filme pe tv prin stick trebuie doar sa bagi filmul pe stick si dupa il bagi in tv.Ca sa transmiti(video si audio) de pe calculator pe tv iti trebuie cablu HDMI(asta doar daca ai iesirea respectiva in calculator)

| Rachetul a răspuns:

Eu folosesc stick ul. de obicei tv ul nu citeste subtitrarea si ti trebuie 2 programe sa integrezi subtitrarea in film sunt tutoriale pe google.cum sa integrezi subtitrarea in film. succes

| Jackass a răspuns:

Daca vrei sa vezi filme pui filmul respectiv pe stick si il bagi in mufa televizorului.O sa il recunoasca automat. Daca doresti sa transmiti de pe calculator cumperi un cablu HDMI.Eu am dat 60 de lei pe 7 metrii jumatatehappy.