| dariusbocos a întrebat:

Am vazut un video cu ce se intampla in gaza si am vazut pe bietii copii cum traiesc acolo. Vreau sa stiu de ce nu-i poate nimeni opri pe cei din Israel? De ce nu-i ajuta nimeni pe cei din Gaza? Ce au facut cei din gaza sa merite asa ceva? Vreau niste raspunsuri! sad

4 răspunsuri:
| feraryyy78 a răspuns:

Singurul capabil care poate sa-i opreasca este Dumnezeu.

| Skynettt a răspuns:

Nu au facut nimic doar ca acolo se afla cei mai multi teroristi si sunt psihopati nu stiu decat sa omoare ee o poveste lunga...o sa tio spun eu candva daca te intereseaza

| sistar19 a răspuns (pentru Skynettt):

Nimeni nu este terorist, mai ales în Palestina pentru că ei doar încearcă să se apere de atacurile israelienilor. Lucrurile pe care guvernul israelian le face împreună cu regatul unit și statele unite din 1948 sunt de 100 de ori mai grave și ami intense decât atacurile Palestinei asupra Israelului.

| WeLoveToParty a răspuns:

Pentru ca oamenii, orice nationalitate ar avea, ori stau si se uita, ori actioneaza.Si apoi, Israelul are ame puternice + nucleare. Parerea mea e ca lumea ramane indiferenta de frica ca israelul o sa-i atace sau zice ca nu e treaba ei