| BuGsstormbunny a întrebat:

Am o imputernicire notariala pentru a iesi din tara. Eu plec in 29 si in 4 pornesc de acolo urmand sa ajung in 5 in tara. Dacă imputernicirea e facuta pe perioada 29-7iulie cu 2 zile+ pot reveni in 5 nu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, nu este nici o problema. Declaratia notariala a parintilor este obligatorie doar pentru iesirea din tara, pentru inapoiere nici nu se cere.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Declaratia notariala este valabila pentru plecarea din tara. La revenire nu este necesara. Asa ca, da!

| BuGsstormbunny explică:

Exact, am uitat asta. E doar pentru iesire, multumesc mult.