| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu windows 7 ultimate nu vrea sa-si faca update imi apare aceasta eroare 8024402C.la aceasta eroare am facut toti pasii care mi i-a dat pe pagina de la Microsoft problema persista, iar cu fixit-ul la fel nu poate sa remedieze problema, i-mi apare aceasta eroare 80072EE7.sincer nu mai inteleg nimica de ce nu isi mai face update la fel am patit si cu vista si cu xp indiferent ce pack am pus.va rog care a-ti mai trecut prin asfel de probleme spuneti-mi cum ati rezolvato va rog mult.a si mai am o problema webcamera nu o pot instala ca nu merge pe win7 si am gasit driverul pentru webcam si nu se instaleaza? ie o camera de la microsft lifecam vx 1000 1, 3 pixeli

Răspuns Câştigător
| Iwao a răspuns:

Start\run\scrii cmd\clic dreapta pe el run as administrator\in fereastra cmd scrii: sfc /scannow se repara fisierele corupte din windows, in acest timp nu rulezi nimic\restart.
Mai este si problema daca ai licenta pentru sistemul de operare de pe PC, nu ai prin update esti detectat ca ai o copie si atunci...

5 răspunsuri:
| gheodjgheote a răspuns (pentru Iwao):

Paginile astea le stiu pederost dar fara rost nu s-a rezolvat absolut nimica

| Iwao a răspuns (pentru gheodjgheote):

Start\run\scrii cmd\clic dreapta pe el run as administrator\in fereastra cmd scrii: sfc /scannow se repara fisierele corupte din windows, in acest timp nu rulezi nimic\restart.
Mai este si problema daca ai licenta pentru sistemul de operare de pe PC, nu ai prin update esti detectat ca ai o copie si atunci...

| IceVirus a răspuns:

1. Nu sunt sigur de la ce e errorarea, daca vrei sa o rezolvi afla de la ce e.
2. E posibil ca un fisier.dll sa fie afectat
3. GRESEALA majora la Instalare Windows
4. Cand apare error, da pe Informatii si spune care e fisierul.dll cu problema, e posibil sa fie din Folder-ul Update.
5. Insuficienta de memorie.
6. Daca tot nu vrea as OPTA pentru ai da un repair la Windows. Pui CD Original si dai comanda repair.
7. Daca problema persista, sugerez sa-i dai comanda in CMD: SFC/ScanNOW pentru a depista problema
8. Iar daca nici asa nu merge, Update-urile nu sunt cine stie ce. Ele sunt facut ca sa mearga optim sistemul de operare. Dar eu nu le fac si nu patesc nimic!

| gheodjgheote a răspuns (pentru IceVirus):

Problema persista ca am incercat azidimineata sa il fac cu dvd-ul si nu a mers deloc

| IceVirus a răspuns (pentru gheodjgheote):

7. Daca problema persista, sugerez sa-i dai comanda in CMD: SFC/ScanNOW pentru a depista problema
8. Iar daca nici asa nu merge, Update-urile nu sunt cine stie ce. Ele sunt facut ca sa mearga optim sistemul de operare. Dar eu nu le fac si nu patesc nimic!