| 01Snake a întrebat:

Am o problema al carei raspuns nu l-am gasit. Am un Nokia C6-01 si am descarcat un pack cu jocuri compatibile cu telefonul, iar la cateva dintre ele cand incerc sa le instalez imi apare urmatoarea eroare"Certificate error. Contact the aplication supplier". Nu vreau un raspuns dupa internet pentru-ca am cautat si eu si nu am gasit nimic util. As vrea sa imi raspunda cineva care s-a confruntat cu aceasta problema si a rezolvato.

Răspuns Câştigător
| viktorxxx a răspuns:

Nokia a sistat eliberarea de certificate "la cerere" in toamna anului 2012, singurele metode ( functionabile momentan ) sunt prin "antivirusi" (metoda norton).

4 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Am intalnit-o foarte des si eu la batranul meu N73. Din pacate nu poti face nimic, doar sa descarci alt joc.
La unele programe ca de exemplu dvx player cand expira si imi punea aceasta eroare, modificam data telefonului cu cateva luni inapoi si se instala.
Incearca si tu poate iti da voie.
Daca nu, alta aplicatie

| 01Snake explică (pentru akka4):

Problema este ca la comentarii am vazut ca unora cu Nokia C6-01 le mergea.

| akka4 a răspuns (pentru 01Snake):

Ai perfecta dreptate... Dar acea aplicatie este posibil sa fie mai veche si sa iti dea eroarea aceea.
Acea eroare o da din cauza ca acea aplicatie a expirat.
Asa se intampla la softurile symbian. Pe langa faptul ca se misca super greu in comparatie cu alte softuri, mai da si erori la instalaea aplicatiilor.

Sau ce am uitat sa iti precizez mai sus, verifica versiunea ta de soft si compatibilitatea aplicatiei. De exemplu daca tu ai Symbian 3, verifica daca aplicatia este compatibila pentru 3.
Alte solutii nu ai. Doar sa ii faci actualizare la o alta versiune mai noua sau la Nokia Belle.

| rafaelos99 a răspuns:

Nu stiu de ce vorbesti