| Tybytsa a întrebat:

TPU am pierdut telefonul pe care imi veneau parole pentru logarea pe pagina de facebook.acum de cate ori incerc sa intru imi cere codul de securitate pentru ca nu recunoaste zona in care ma aflu.cum ma pot loga fara parola de pe telefon? pentr ca stiu ca exista si alte modalitati.

4 răspunsuri:
| Generalul a răspuns:

1.Intrii la help center si alegi de acolo ca nu iti mai poti accesa telefonul. Au un formular unde trebuie sa trimiti un scan al unui act de identitate (CI, permis auto etc) si dureaza cateva zile sa-ti verifice identitatea.
2. Alta varianta ar fi sa anunti la operatorul de telefonie ca ai pierdut telefonul, sa blocheze cartela respectiva si sa ceri sa primesti acelasi numar pe care il bagi in alt telefon. Codul o sa-ti fie mereu trimis pe acelasi numar.

| Tybytsa explică (pentru Generalul):

Pfff am incercat sa imi fac alta cartela cu acelasi numar, dar imi trebuia ultimele 5 numere de telefon pe care le'am format.nu le m'ai tin minte pentru ca am dat la m'ai multi sa sune de pe el.i'ar cu CI stiam dar nu m'ai stiam pe unde sa intru...adica pasi pana la formular asta imi trebuie

| nonik99 a răspuns:

Ai incercat prin mail sa te loghezi. sa iti trimiti acolo pentru o noua parola?

| Tybytsa explică (pentru nonik99):

Am schimbat parola...ori ce as face imi cere acel cod de pe telefon.