| terry_6693 a întrebat:

Bună ziua.

Am și eu o problemă cu justiția.
Am fost parte vătămată intr-un dosar încadrat la jaf, in mijloc de transport public (tren), pe timp de noapte, unde am fost și bătut ( in timp de ce dormeam( și deposedat de bunuri) am recunoscut inculpați urmând să li se întocmească dosar. Dosarul a ajuns la parchet, tribunal, judecătorie in 6 luni un singur proces o condamnare definitivă, la 3 ani cu suspendare. În condițiile în care nu am primit o scrisoare, un apel telefonic, să mă prezint la proces.

Mă poate ajuta cineva cu ceva informații ce e de făcut că sa redeschid dosarul? Să îmi i-au prejudiciul?

Țin să menționez că dosarul a fost la judecătoria Vaslui.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai fost citat nici macar o data? Si te-ai constituit parte civila in procesul penal?
Daca hotararea penala a ramas definitiva poti solicita despagubirea intr-un proces civil.

| terry_6693 explică (pentru Ioandelasal):

Da, nu am fost citat nici măcar odată. Și am fost in dosar parte vătămată.

1 răspuns: