| HAZA a întrebat:

Dacă nu mi-am dat demisia și mă da afara pe nemotivate îmi mai primesc banii la salariu și foaia cu perioada pe care am lucrat-o in firma? Va rog frumos sa îmi dați un răspuns concret

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa-ti primesti salariul pe perioada lucrata inainte de absente, este dreptul tau sa fii platit si obligatia angajatorului sa te plateasca.

| HAZA explică (pentru Ioandelasal):

Ok și foaia cu perioada in care am lucrat?

| Ioandelasal a răspuns (pentru HAZA):

Daca ai lucrat legal si contractul individual de munca ti-a fost inregistrat la ITM perioada lucrata constituie vechime in munca si stagiu de cotizare la pensie si la sanatate.
De altfel, daca ai nevoie, poti cere o adeverinta de la angajator cu perioada lucrata.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe zilele lucrate iti vei primi banii indiferent de cum esti dat afara sau pleci.

| HAZA explică (pentru suntserios):

Pai și foaia cu perioada in care am fost angajat?

| johnnny123 a răspuns:

Cum adică "nu mi-am dat demisia și mă da afara pe nemotivate"

Adică pur și simplu ai încetat să mai mergi la serviciu, fără să anunți pe nimeni că nu mai intenționezi să vii?

| HAZA explică (pentru johnnny123):

Adică am anunțat șeful că nu mai vin dar ei au sediul principal unde pot sa îmi dau demisia in alta parte și am fost de vreo 2 zile și nu e nimeni la resurse umane sa îmi dau demisia și mă întrebam dacă nu mă mai duc că din câte știu după 3 zile nemotivate încheie contractul și nu știam dacă îmi mai da bani la salariu și foaia cu perioada de munca

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

Doamne, invata sa te exprimi corect in limba romana.

| HAZA explică (pentru blackann):

Că nu te duce pe tine capul e altceva

| HAZA explică (pentru blackann):

Trebuie să îți desenez ție

| NuCitescNotificari a răspuns:

Te dă afară pentru că, acolo unde lucrezi parcă esti absent! Nu esti bun la nimic!