| HAZA a întrebat:

Dacă nu mi-am dat demisia și mă da afara pe nemotivate îmi mai primesc banii la salariu și foaia cu perioada pe care am lucrat-o in firma? Va rog frumos sa îmi dați un răspuns concret

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa-ti primesti salariul pe perioada lucrata inainte de absente, este dreptul tau sa fii platit si obligatia angajatorului sa te plateasca.

11 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cum adică "nu mi-am dat demisia și mă da afara pe nemotivate"

Adică pur și simplu ai încetat să mai mergi la serviciu, fără să anunți pe nimeni că nu mai intenționezi să vii?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe zilele lucrate iti vei primi banii indiferent de cum esti dat afara sau pleci.

| HAZA explică (pentru johnnny123):

Adică am anunțat șeful că nu mai vin dar ei au sediul principal unde pot sa îmi dau demisia in alta parte și am fost de vreo 2 zile și nu e nimeni la resurse umane sa îmi dau demisia și mă întrebam dacă nu mă mai duc că din câte știu după 3 zile nemotivate încheie contractul și nu știam dacă îmi mai da bani la salariu și foaia cu perioada de munca

| HAZA explică (pentru suntserios):

Pai și foaia cu perioada in care am fost angajat?

| HAZA explică (pentru Ioandelasal):

Ok și foaia cu perioada in care am lucrat?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru HAZA):

Daca ai lucrat legal si contractul individual de munca ti-a fost inregistrat la ITM perioada lucrata constituie vechime in munca si stagiu de cotizare la pensie si la sanatate.
De altfel, daca ai nevoie, poti cere o adeverinta de la angajator cu perioada lucrata.

| blackann a răspuns:

Doamne, invata sa te exprimi corect in limba romana.

| HAZA explică (pentru blackann):

Că nu te duce pe tine capul e altceva

| HAZA explică (pentru blackann):

Trebuie să îți desenez ție

| NuCitescNotificari a răspuns:

Te dă afară pentru că, acolo unde lucrezi parcă esti absent! Nu esti bun la nimic!

Răspuns utilizator avertizat