| xSega a întrebat:

Dacă regele Mihai și-a trădat țara și ne-a vândut la rusi de ce toată lumea îl plange?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
36 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns (pentru RAY):

O avea si el saracul sechelele lui

| cezar003 a răspuns (pentru RAY):

Uite ceva frumos bro urmareste Roxin https://www.youtube.com/watch?v=3Ar6iIeLNy0

| Drimmero a răspuns:

Niciodata nu si-a tradat tara,, a fost obligat de comunisti sa abdice si sa paraseasca tara, el era ultimul obstacol in calea instaurarii comunismului la noi in tara, dupa evenimentul asta, comunistii au anuntat populatia ca regele a 'tradat' neamul si a fugit cu tot tezaurul... niste minciuni colosale!

| georgyanaaa a răspuns:

Se pare ca nu stim sa citim istoria regelui mihai

| anonimg a răspuns:

Daca nu-L cunoastem pe Dumnezeu, ori ne jelim in van, ori ne uitam ca si "curcile in craci" si nu stim ce se intampla in jurul nostru, si nu cunoastem adevarul.
Noi trebuie sa avem incrdere in Dumnezeu, pentru ca pana la urma "El schimba vremurile si imprejurarile; El rastoarna si pune pe imparati". (Daniel.2:21)
Datoria noastra nu sunt treburile politice -pentru ca stim ca acolo se fac cele mai mari pacate, acolo exista cele mai mari degradari morale, si cei mai multi politicieni vor pierde mostenirea vietii vesnice; ci datoria noastra este ca sa ne facem rost de inimi noi si curate si sa le pastram astfel inaintea lui Dumnezeu si inaintea oamenilor.
Si sa stiti "caci Dumnezeu va aduce orice fapta la judecata, si judecata aceasta se va face cu privire la tot ce este ascuns, fie bine, fie rau." (Eclesiast.12:14)
Vom sti cu toti in ziua judecatii lui Dumnezeu ceea ce s-a intamplat cu regele Mihai. Dumnezeu va face public toate faptele si toate intentiile din inimile oamenilor. Pentru ca altfel cum va raspunde El la intrebarea noastra: "De ce?" Si El ne va arata si ne va spune: "Iata de ce a fost asa."