| silviu_7255 a întrebat:

De unde pot cumpara timbre fiscale si mai ales unde pot plati taxa aceea de 10 lei cand vreau sa-mi scot cazierul.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la orice oficiu postal sau daca e un chiosc langa sediul politiei de unde se elibereaza cazierele gasesti apoi iti mai trebuie o dovada care o gasesti la un magazin din apropiere costa in jur de 30 de bani si taxa o platesti la directia de impozite si taxe locale sau o trezorerie.

| silviu_7255 explică (pentru mgtow):

Unde gasesc o trezorerie?

| mgtow a răspuns (pentru silviu_7255):

Depinde in ce oras locuiesti, pui in google trezorerii in orasul de unde esti si iti apar adrese, pe google maps vezi si te orientezi care e aia mai aproape de tine dupa ce platesti banii primesti o chitanta apoi iti cumperi timbrul si dovada care ti-am zis-o, o completezi si mergi la politie sa primesti cazierul. Nu uita de buletin sa-l ai la tine altfel nu iti elibereaza cazierul.

| Arpad_Kocsi_1990 a răspuns (pentru mgtow):

Tibrul fiscal nu mai este 30 de bani este 2 RON

| UnCorpSanatos a răspuns:

Timbre fiscale - posta romana
Cazier - seriviciul de permise/inmatriculari de care apartii