| xangelx25 a întrebat:

Oare aș putea să mă retrag de la facultate după un semestru? Sunt la buget și mi-am dat seama că nu îmi doresc să continui cu această facultate.
Aș pierde anul la buget dacă renunț după un semestru sau nu s-ar considera anul finalizat?
Mulțumesc frumos pentru răspunsuri

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti retrage si ai pierde doar un semestru pe loc bugetat.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, retrage-te cat mai repede, macar faci un alt student fericit, sa-ti ia locul.

Pe viitor, daca vrei sa intri la alta facultate, tot la buget, ai obligatia sa returnezi banii primiti pe acest semestru, sau ce a platit deja statul pentru tine, pana acum.
De buget poti beneficia doar 1 singuar data in viata!

| dullcat a răspuns:

Buna.Pierzi doar semestrul acesta. Daca esti absolut sigur/a de decizie, sa stii ca nu e nicio tragedie, e mult mai bine asa decat sa ajungi la jumatatea facultatii sau chiar sa termini si sa iti dai seama ca ai pierdut anii degeaba.Incearca sa te aduni si sa alegi in viitorul apropiat alt domeniu care ti se potriveste.Succes.