| Anomim2025 a întrebat:

PNL-ul a decăzut mult. Credeți că dacă Crin Antonescu ar fi rămas președinte nu ar mai fi decăzut atât?

Răspuns Câştigător
| Dorotheea21 a răspuns:

Am inteles ca decaderea a pornit de la fuziunea cu PDL si oricum, Antonescu si-a meritat-o! big grin
L-a curtat pe Johannis un an ca sa fie premier, ala nu s-a dat dus din Sibiul lui, si apoi a venit, i-a luat lui Antonescu si candidatura la Presedentie, si partidul. Trist dar adevarat. big grin

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

PNL-ul a decazut mult, dar si de mult. Politicieni abili, care si-au iubit tara, care au pus interesul Romaniei pe primul plan si care s-au remarcat prin decizii inspirate la momente potrivite au fost acum aproximativ un secol. Vorbesc, in special, de Ionel Bratianu, membru PNL. Daca mergem mai departe, mai avem un reprezentant de seama, tot din acelasi partid, Ion C. Bratianu. Ce legatura au actorii politici din zilele noastre cu oamenii astia? Iti garantez eu ca in sufletul niciunui politician roman nu domina sentimentul de patriotism in fata dorintei de inavutire.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Antonescu? Asta e un jeg antiroman convins. A dat lege de bagat romanii la puscarie din pozitia de membru ( femeie de serviciu capra ) la wiesel.