| Atymsd a întrebat:

Salut,credeti ca exista un posibil conflict intre NATO si Rusia, ca dupa cum se vede starea pe plan international nu e prea buna.Nostradamus a prezis un nou conflict care se va desfasura la scara globala, voi ce parere aveti?happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conflict exista si acum intre Rusia si NATO, doar ca nu este un razboi clasic. Nu cred ca este posibil un razboi, nici chiar Putin sau alti conducatori rusi nu sunt atat de nebuni sa inceapa un razboi.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ioandelasal):

De fapt au inceput, invadind Ucraina. Fapt care a demonstrat ca NATO/UE-ul sint complet lipsiti de OO si viteza de reactie.

| Ioandelasal a răspuns (pentru KodrutZ):

Ucraina nu face parte din NATO sau UE.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ioandelasal):

E fix irelevant. Nici Kuweitul nu facea, dar si-au bagat coada acolo. Nici Libia.

| Ioandelasal a răspuns (pentru KodrutZ):

De unde ai aflat de un razboi intre Rusia si NATO in Kuweit sau Libia?

| KodrutZ a răspuns (pentru Ioandelasal):

Come on, am pretentii de la tine! Ma refeream la o situatie similara, in care NATO au intervenit impotriva unor terti in favoarea aparenta a unor state care nu le erau aliate sub nici o forma.

| Ioandelasal a răspuns (pentru KodrutZ):

Ar trebui sa ai pretentii de la tine!
Ce legatura au comentariile tale cu intrebarea utilizatorului?
In primul rand la aceasta ar trebui sa raspunzi si nu sa comentezi raspunsul altuia.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ioandelasal):

Raspunsul meu implicit era "posibil, dar putin probabil" iar initiatorul intrebarii s-ar fi prins de asta daca ar mai fi dat pe aici, dar vad ca a aruncat manusa si s- facut cam pierdut.winking

| Atymsd explică (pentru KodrutZ):

Nu m-am facut pierdut, voiam doar sa stiu daca va exista un posibil conflict in lume

| KodrutZ a răspuns (pentru Atymsd):

Bine ai revenit! Iti dai seama ca noi putem doar specula, nu? Iar "daca va exista un posibil conflict" e o formulare cel putin nefericita...

| Atymsd explică (pentru KodrutZ):

Asa,voiam doar acest raspuns, nu 100.