| BachAlin a întrebat:

Salut membri TPU! Am si eu o problema si as vrea sa aflu si parerea voastră. Am lucrat la o firma de paza care avea ca obiectiv securitatea magazinelor. Nu am lucrat mul pentru ca nu dadeau banii la timp gen munceai o luna si abia din a doua luna muncita îți primeai banii pe luna trecuta. Mie nu m-ai precizat asta de prima data la angajare. Am lucrat 4 ture si în a 5 a tura am aflat de toata povestea. Am plecat atunci cand mi-a venit coletul si nici contract nu au vrut sa îmi dea sa semnez. Tin sa precizez ca am plecat imbracat în uniforma si cu cheile si dupa ce am ajuns acasa m-am schimbat si am dus tot echipamentul si cheile inapoi. Intrebarea mea este dacă poate sa îmi facă ceva?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu prima ocazie cand se va sparge unul din magazinele la care tu ai avut cheia respectiva, vei fii chemat la Politie si cercetat.
Ai incalcat legea si ai plecat cu cheile de la magazine acasa, de ce? Cum dovedesti Politiei nu le-ai facut copii la chei?
Treaba asta poate sa-ti aduca, multe necazuri.

| BachAlin explică (pentru Violleta2022):

Am plecat din greșală cu ele. Le aveam in buzunar.

| BachAlin explică (pentru Violleta2022):

Si nu erau cheile de la magazin erau de la camera de securitate si de la carucioare